Актуальні новини

На Хортиці знайшли поховання скіфського воєначальника віком близько 2500 років

У Запоріжжі на острові Хортиця археологи знайшли стародавнє поховання скіфського воєначальника, похованого понад 2,5 тис. років тому, повідомили археологи.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510578 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510578{
margin: 0!important;
}
}

Як розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко в коментарі агенції «Інтерфакс-Україна», поховання іменитого скіфського воїна місцеві археологи знайшли на Хортиці поруч із автомагістраллю. За його словами, поховання датовано четвертим століттям до нашої ери.

Остапенко також розповів, що особливості ґрунту Хортиці дозволили останкам стародавнього воїна добре зберегтися. Завдяки цьому в українських вчених з’явилася унікальна можливість створити реконструкцію зовнішності скіфа, а також провести генетичну експертизу, яка дозволить дізнатися більше про походження скіфських племен і встановити їхні родинні зв’язки з сучасними українцями й іншими народами.

Також гендиректор Національного заповідника «Хортиця» зазначив, що скіфські племена жили на території України близько півтисячі років – з 7-го до 2-го ст. до нашої ери. Одне з поселень розташовувалося на Хортиці, де контролювало стратегічну переправу через дніпровські пороги.

«Жили в поселеннях і контролювали ці переправи, які були потрібні древнім кочівникам скіфам, котрі переміщались від степів Алтаю до території сучасної Угорщини, а також іншим племенам. Південь сучасної України – від Дону до Дунаю був територією так званої Великої Скіфії», – зазначив Остапенко .

Як розповів археолог Національного заповідника «Хортиця» Дмитро Никоненко, який знайшов це поховання, скіфський воїн був богатирем для свого часу – його зріст понад 180 см, а вік – близько 40 років. Рука воїна лежить на сагайдаку, наповненому бронзовими стрілами.

Речі, виявлені поруч з його останками, а також величезні камені, якими було обкладено поховання, кажуть про те, що родичі поховали його з військовими почестями.

  Тіт Листопадник (Грибник) 7 вересня: історія, традиції та прикмети свята

«Судячи з витрат на це поховання, глибина катакомби, потім камінь – його потрібно було нести сюди з берега Дніпра. А камені вагою до 200 кілограмів. Щоб побудувати таке поховання люди дуже старалися. Це говорить про те, що воїн був не рядовим», – зазначив Никоненко.

«Цікавим є те, що над цим похованням, в давнину, нашими пращурами було влаштовано кромлех – коло із гранітних каменів – символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів», – йдеться у повідомленні на сайті заповідника, оприлюдненому в суботу, 14 листопада.

У ньому також зазначається, що 20 років тому на цьому місці вже знаходили цікаві скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси і навіть бронзове дзеркало скіфських модниць.

«Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи і місце торгівлі із грецькими купцями», – наголосили в заповіднику.

Наразі розкопки стародавнього поховання на Хортиці тривають.

Залишити відповідь