Новини культури України

Міністр культури України вийде на сцену заради реабілітації заньківчанина

У Львові у Театрі ім. Марії Заньковецької відбудеться доброчинна моно-вистава «Момент кохання» за участю народного артиста України Євгена Нищука. Виторг від продажу квитків на спектакль скерують на лікування 34-річного заньківчанина Олеся Федорченка, котрий 15 липня унаслідок моторошної аварії зазнав дуже сильних травм.
Під час лікування у 8-й клінічній лікарні Львова акторові ампутували ногу. Загалом він переніс чотири важкі операції і зараз перебуває на реабілітації у місцевому військовому госпіталі. Мріє якомога швидше повернутися на сцену.
Лікарі говорять про позитивну динаміку у стані здоров’я Олеся Федорченка, водночас зазначаючи, що попереду – тривалий і, на жаль, недешевий процес реабілітації.
Про це «Дню» розповіла працівник інформаційного відділу театру Леся Кічура. І додала, що вже продано 780 квитків на виставу «Монолог кохання».

«Я дуже дякую нашим дорогим колегам з Національного театру ім. Івана Франка, які погодилися відрядити до нас цілу групу своїх працівників, що обслуговуватимуть виставу, кошти з якої ми адресуємо на підтримку Олеся Федорченка, – говорить генеральний директор Театру ім. Марії Заньковецької Андрій Мацяк і зазначає, що Олесь проявляє неймовірну силу волі, щоби перебороти дуже складну ситуацію, в котрій опинився майже п’ять місяців тому. «Окрім тілесних травм, Олесь зазнав дуже сильної моральної травми, тому підтримка колег-акторів для нього дуже важлива», – вважає Андрій Мацяк.
За словами генерального директора Театру Заньковецької,  зібрані кошти, вочевидь, підуть на придбання Олесю пристрою, завдяки якому актор зможе самостійно пересуватися, відтак – повернутися на сцену рідного театру.
Щодо, власне, вистави «Момент кохання», то у Театрі ім. Івана Франка її створили за оповіданням Володимира Винниченка «Момент», і це моновистава із застосуванням мультимедійних засобів виразності.

«Твір Винниченка є відправною точкою і креативним приводом до розмови про найвищий момент у житті кожної людини, – розповів на брифінгу у Львові  постановник вистави, екс-львівянин, екс-заньківчанин, народний артист України Тарас Жирко. – Через сповідь мужчини, що пережив незабутній момент зустрічі з коханням, перед глядачем постає узагальнений, символічний і разом з тим дуже конкретний образ коханої, яку він зустрів за таких драматичних обставин. Сила її особистості дає можливість замислитися про вічні і водночас прості істини – про унікальний світ кожної миті, про відповідальність мужчини за жінку, про кохання як безцінний дар, який треба зберегти. Фабула, що будується на основі майже пригодницького сюжету, а це – нелегальний перехід кордону – дозволяє проникнути глибше: мова йтиме про подолання ще й інших кордонів – суто психологічних».
Тарас Жирко додав, що виставі –  9 років і вона досі збирає добрі зали. Також, що, приїхавши до Львова з цією постановкою, вони забувають про звання «народний», бо хочуть допомогти своєму колезі-заньківчанину, а регалії тут – ні до чого.
За словами Андрія Мацяка, вже зібрано 93 тисячі гривні. «Люди, коли купують квитки, питають, чим ще можна Олесеві допомогти, – розповідає Андрій Мацяк. – То ж, насправді, справа – не в грошах. Справа у тій субстанції, котра утворюється. Ми її не бачимо, не можемо помацати… Але вона є на тому хлопцеві, на Олесеві,і, повірте, він нас іще здивує».
Вистава «Момент кохання» у Театрі ім. Марії Заньковецької відбудеться у неділю, 2 грудня.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надали у Театрі ім. Марії Заньковецької.

Exit mobile version