Новини культури України

Вінницька молодь спільнокоштом збирає гроші на проведення фестивалю “БарРокКо”

Громадська організація «Актив. Бар» через краудфандинг, тобто на платформі «Спільнокошт», почала збирати кошти на проведення дводенного фестивалю «БарРокКо – 2019», який пройде 20–21 липня у містечку Бар, що на Вінниччині. У попередні роки «БарРокКо» фінансували місцеві підприємці та місцева влада, але, прагнучи розширити програму фестивалю, зробити її більш якісною, організатори потребують більшого фінансового ресурсу. Зібрана спільнокоштом сума буде витрачена на оренду звукового та світлового обладнання, а також на покриття транспортних витрат, харчування та ночівлі учасників фестивалю. Загалом це 50 тисяч гривень. У разі успіху кампанії проект підтримає Міжнародний фонд «Відродження», збільшивши зібрану суму вдвічі.
«Фестиваль «БарРокКо» дозволяє місцевій молоді відвідати виступи відомих виконавців у рідному місті. З іншої боку, це подія, яка зацікавлює приїхати туристів з усієї України до Бара. У нас є багато цікавих архітектурних пам’яток та гарних краєвидів, але про них мало хто знає. Завдяки фестивалю ми пропагуємо Бар як активне, креативне та молодіжне місто. Водночас, використовуючи серед локацій територію колишньої фортеці, привертаємо увагу влади до збереження цієї історичної пам’ятки. Навіть афіша, у якій зображена засновниця міста – королева Бона Сфорца, говорить про популяризацію місцевої спадщини минулого», – розповідає автор проекту Сергій Мірчук.
Якщо кошти будуть зібрані і «подвоєнні», фестиваль проходитиме у два дні. Денна програма відбуватиметься на території фортеці, де будуть розміщенні виставки та майстер-класи неформального мистецтва, звучатиме класична музика, проводитимуться тематичні екскурсії з костюмованими історичними персонажами. А під вечір на міському стадіоні можна буде насолодитися виступами молодих талантів та найяскравіших представників української рок-сцени. Для гостей з інших міст буде облаштоване комфортне наметове містечко та нічний перегляд фільмів. Ті, хто не захоче ночувати у місті, зможе скористатися послугами чартерної програми до Вінниці.
Нагадаємо, вперше фестиваль «БарРокКо» відбувся у Барі у 2007 році. Тоді його організовували місцеві рок-гурти, а назва розшифровувалася як «Бар, Рок та компанія». Після яскравого старту, фестиваль у наступні роки не проводився. Рівно через 10 років у 2017 році ГО «Актив.Бар» відродила «БарРокКо». Тепер молодь Бара прагне його зберегти і удосконалити.
Підтримати їх можна гривнею на платформі «Спільнокошт»
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Exit mobile version