Фестиваль молодої української режисури оприлюднив програму заходів

festyval rezhysury002

Четвертий за ліком Фестиваль молодої української режисури імені Леся Курбаса, який триватиме в Києві з 22 до 28 листопада, представив повну програму заходів. Організатори планують проводити лекції, творчі зустрічі та дискусійні панелі і, звичайно ж, відкривати нові імена українського театру.

Протягом останніх кількох років молоде покоління режисерів, драматургів, акторів і театрознавців намагалося поступово оновлювати український театр. На хвилі цих зрушень 2012 року було започатковано Фестиваль молодої української режисури імені Леся Курбаса.

За ці три роки в рамках фестивалю було презентовано близько сорока робіт нової режисерської генерації України, серед яких спектаклі нині вже відомих режисерів Стаса Жиркова, Тамари Трунової, Ігоря Матіїва, Ореста Пастуха, Антона Романова, Сашка Брами та інших. Четвертий Фестиваль молодої української режисури, з одного боку, продовжує інтенції своїх попередніх років, аби не втратити здобуті результати, з іншого – пропонує нові механізми зміни театрального ландшафту України.

Відкриється фестиваль 22 листопада о 16:00 на сцені Театру «Золоті ворота». До цієї події організатори готують спеціальну акцію: вперше в Україні у форматі сценічних читань будуть представленні щоденники відомого літературознавця, дисидента, правозахисника Льва Копєлєва – «Не створи кумира». Він був одним із свідків Голодомору в Україні 1932–1933 років і навіть підтримував акції вилучення хліба, про що писав в одній із радянських газет. Щоденники Льва Копєлєва – це передусім каяття за скоєне та безпристрасний аналіз тоталітарного устрою, що призвів до однієї з найбільших трагедій в історії України.

Протягом останніх кількох років молоде покоління режисерів, драматургів, акторів і театрознавців намагалося поступово оновлювати український театр

Протягом останніх кількох років молоде покоління режисерів, драматургів, акторів і театрознавців намагалося поступово оновлювати український театр

Проблеми ще однієї катастрофи, але вже техногенної, порушать 28 листопада о 19:00 на сцені Київського академічного Молодого театру на закритті фестивалю. Спектакль «Сталкери» режисера Стаса Жиркова за п’єсою українського драматурга Павла Ар’є нагадає глядачам про невідворотні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

Дві недавні прем’єри на фестивальному кону представить Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка: «Діvку» В. Маковій, режисер Олена Роман та «Ножі в курках» Д. Герровера, режисер Ольга Турутя-Прасолова. Остання вистава – результат театральної програми – 2015 Британської Ради в Україні, реалізованої у партнерстві із ГО «Театральна платформа».

Також столиця буде представлена спектаклями двох театрів, які ревно опікуються молодими режисерами, виявляють неабияку підтримку початківців: Театр «Золоті ворота» презентує «#Мітіне кохання: Щоденник» І. Буніна, режисер Влада Белозоренко та унікальний для України проект «OPEN_MIND_Студент» з виставою режисера-студента Юлії Мороз «Самогубець» М. Ердмана, а Київський академічний Молодий театр покаже «Фрекен Жюлі» А. Стріндберга в постановці Сергія Корнієнка. Також буде представлена сучасна опера «Ведмідь» за А. Чеховим, музика Ірини Губаренко, режисер Антон Литвинов.

У рамках фестивалю будуть презентовані і чотири вистави з інших міст України. Це «R+J» Сашка Брами (незалежний театральний проект, Львів), «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського, режисер Іван Уривський (Одеський академічний український музично-драматичний театр імені В. Василька), «Перетворення» Ф. Кафки, режисер Артем Вусик (Львівський театр імені Лесі Українки), «WARнак» за поетичними творами Т. Шевченка, режисер Ігор Шульга (театральний простір «СВОЇ», Дніпропетровськ).

За три роки в рамках фестивалю було презентовано близько сорока робіт нової режисерської генерації України, серед яких спектаклі нині вже відомого режисера Стаса Жиркова

За три роки в рамках фестивалю було презентовано близько сорока робіт нової режисерської генерації України, серед яких спектаклі нині вже відомого режисера Стаса Жиркова

Спеціальний гість фестивалю – британська театральна компанія «Two Destination Language» – представить спектакль «Near Gone / На межі». Його показ відбудеться 22 листопада на камерній сцені Київського академічного Молодого театру за фінансової підтримки Британської Ради в Україні. Вистава грається одночасно болгарською та англійською мовою у супроводі балканської музики. «На сцені лише два актори, сотні свіжих квітів і шквал емоцій. Потужна та загадкова історія, яку розповідають у виставі, переверне ваші уявлення про те, що таке бути матір’ю, батьком, дитиною. І після вистави ви зовсім інакше розумітимете цінність кожної миті життя», – зазначають організатори.

Окремим блоком у програмі фестивалю стоять лекції, творчі зустрічі та дискусійні панелі, в яких цього року беруть участь іноземні експерти за підтримки культурних інституцій різних країн. Освітня програма фестивалю відбуватиметься на базі Театру «Золоті ворота», Британської Ради в Україні та Національного музею Тараса Шевченка.

Ось деякі спікери та теми фестивалю:
– «Реверс/аверс театральних фестивалів Європи» – Катажина Туж (Театральний фестиваль Мальта, Познань, Польща);
– «Амбіції та можливості міжнародної співпраці у сфері театру» – Мартіна Черна (Інститут театру і образотворчого мистецтва, Прага, Чехія);
– «Пастки та обіцянки свободи. Незалежний театр Польщі» – Йоанна Віховська (театральний критик, куратор, драматург, перформер, член кураторської ради Східноєвропейської платформи перформативного мистецтва, Польща);
– «Майстер-клас: Естетичні візії, мрії і потреби творення театру» – Уве Ґьоссель (драматург, письменник, лектор, Берлін, Німеччина).

На фестивалі відбудеться також дві публічні дискусійні панелі: «Театр як мистецтво взаєморозуміння» (модератор професор Ганна Веселовська) та підсумкова зустріч «Візії розвитку українського театру: можливості і проблеми» (модератор – головний редактор журналу «Український театр» Надія Соколенко).

Вхід на всі події освітньої програми фестивалю безкоштовний за умови попередньої реєстрації (theplatforma@gmail.com).

Квитки на спектаклі фестивалю можна придбати у касах театрів.

Організатори фестивалю: громадська організація «Театральна платформа», Департамент культури КМДА. Фестиваль відбувається за підтримки Британської ради в Україні, Польського інституту у Києві, Чеського культурного центру та Гете-Інституту.

festyval rezhysury004

festyval rezhysury005

Comments are closed.