Інший погляд на синдром Дауна: у Херсоні відкриється фотовиставка «Сонячні діти. Перший дотик»

«Сонячні діти. Перший дотик»

Олександр Андрющенко представить авторський фотопроект «Сонячні діти. Перший дотик», присвячений дітям із синдромом Дауна. Відкриття благодійної виставки відбудеться 22 листопада о 13:00 у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Гончара (4-й поверх).

«Нас часто лякають нестандартні речі. Події, ситуації, люди… Як сприйняти, як повестися? Оця саме невизначеність і лякає, вірніше – лякає відсутність досвіду адекватних дій. Я – не виняток, – зізнається Андрющенко. – Коли у поле зору потрапляла “нестандартна” людина, а тим паче – коли доводилося з нею спілкуватися, я завжди ніяковів. В душі відбувалися якісь процеси: з’являлося відчуття жалості, співчуття і якогось незрозумілого страху перед спілкуванням з цією людиною, та і взагалі – намагався уникати спілкування…»

Побороти страхи фотографу допомогла акція, присвячена Всесвітньому дню людей із синдромом Дауна. Все почалося з того, що Олександр взявся знімати шестеро «сонячних» малюків, які змусили його подивитися на людей із цією хворобою по-новому.

Проект покликаний надихнути суспільство зробити такий самий перший крок, перший дотик, у спілкуванні з людьми з синдромом Дауна. Це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Виставка триватиме до 19 грудня.

Фото Олександра АНДРЮЩЕНКА

Comments are closed.