Культура в дії: українське мистецтво представили грецьким глядачам

01377
Культура в дії: українське мистецтво представили грецьким глядачам ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Цієї осені в Афінах відбулася масштабна подія – арт-фешнтур «Енергія українського мистецтва – The Energy of Ukrainian Art», присвячена до 25-ти річчя встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Грецією. Організаторами події є компанія «Тайки Турз», яка вже традиційно проводить акції промоції нашої культури у різних країнах та компанія «Merlin Group» за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці.

Ідея туру –для українців поєднати можливість побачити красиві куточки світу в компанії тих, хто створює красу своїми руками – українських художників, скульпторів, дизайнерів. А також представити українське мистецтво, як візитівку України усьому світу.

Основою проекту стали дві художні виставки – в Посольстві України в Грецькій Республіці та Estudio Gallery в Афінах. На цих виставках глядачі мали нагоду познайомитись з творчістю художниці Галини Попінової та скульптора Антона Титова.

Про те, як сприймають українське мистецтво за кордоном розповідають митці Галина Попінова і Антон Титов, а також організатор проекту, Генеральний директор компанії «Тайки Турз», Юлія Коваленко.

Галино, що Вам, як художнику, дають подібні акції?

Для мене було великим натхненням відвідати колиску європейської цивілізації та представити свої картини в серці Греції – місті Афіни. Завдяки партнерам наших проектів ми робимо мистецькі кроки до інших країн з бажанням промоції національної культури та сподіваннями підвищити культурну присутність України в світі. Кожна виставка і міжнародний пленер – це ідентифікація.

На Вашу думку, як вибагливі глядачі сприймають класичний український живопис?

Останні виставки, які були проведені у Греції та Йорданії в рамках арт-фешн туру глядачі зустріли з зацікавленістю. Гадаю, як позитивне свідчення цього, є те, що виставки продовжували ще на декілька тижнів зазначених термінів, велика кількість знайомств з надзвичайно цікавими людьми, запрошення галерей та Посольства України в Греції провести виставки наступного року, теплі відгуки, пропозиції пленерів, ми привезли з собою до України.

Подорожуючи, бачу, що наша українська школа та мистецькі традиції є унікальними в світі, – про це свідчить і зростання кількості іноземних студентів в українських вищих навчальних закладах художньої освіти. Українське мистецтво має стати широко пізнаванним мистецьким обличчям – це необхідно для міжнародного культурного обміну та іміджу країни у світі. Наші виставки – лише маленькі камінці у широкій та довгій мистецькій дорозі яку прокладає Україна у світ.

Які плани на майбутнє, чи чикати нових проектів?

Так. Спільно з Київською Організацією Національної Спілки Художників України та «ТайкіТурз» вже зараз працюємо над новими мистецькими проектами у 2018 році. І я вдячна всім, хто домагає нам у створенні та проведенні наших проектів, як в Україні та і закордоном.

Антоне, які Ваші враження про проект, чи можна назвати його проведення вдалою ідеєю?

Цей візит до Греції по істині є особливим для мене, не тільки тому що ми відвідали дві столиці Нафполіо і Афіни, а ще й тому, що змогли показати свої роботи настільки досвідченим глядачам, як греки. Я б назвав це зустріччю через століття, так як саме грецьке мистецтво сильно вплинуло на мою творчість, а значить і на мене, відповідно.

В такому разі, Ви мабуть дуже відповідально підбирали твори для цього проекту?

Звісно! Я хотів, щоб через призму моїх робіт кожен глядач міг побачити одну з граней історії і моєї батьківщини – України і їхньої – Греції. На скільки явно це вдалося судити не мені. Бо все ж я не мав на меті вразити своїми роботами когось, лише наштовхнути на роздуми. Адже, саме в скульптурі, як найближчому долюдини виді мистецтва, я бачу один із ключів до пізнання нас самих.

Юліє, що мотивує Вас робити культурні проекти за кордоном? Адже Вас можна назвати промоутером української культури на Близькому Сході, а тепер ще й в європейській країні.

Культурна дипломатія в дії – це моя мрія, яка стала своєрідною місією для компанії. Ми прагнемо не лише відкрити для українців світ, а й презентувати українське мистецтво за межами нашої країни. І приємно, що завдяки нашій праці а також партнерським і дружнім стосункам у різних країнах, нам це вдається. Тож, від всіх учасників хочу висловити особливу подяку Посольству України в Грецькій Республіці та зокрема Тимчасово повіреному - раднику Наталії Косенко за сприяння в організації виставки «Енергія українського мистецтва».

Світлана Яценко

 Попередня публікація розділу Дивитися ширше. Дні польського кіно в Україні
Наступна публікація розділу Вулиця, ліхтар і божевільня

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар