LUUK

04102
LUUK ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

23 листопада о 20. 00 галерея ЦЕХ (Київ, вул. Кирилівська, 69) запрошує на відкриття групового проекту LUUK.

Виставковий проект LUUK — це спроба трьох луганських художників переосмислити звичні символи східної України. Його назва є поєднанням слів «луганський» та «український», проте митців цікавлять більш універсальні категорії, ніж національна ідентичність. У пошуках місця своєї землі в загальноцивілізаційному контексті вони звертаються до теми утопії, ігор розуму і трансформації візуального середовища.

У циклі металевих об’єктів під назвою «FORMA» Ярослав Деркач іронічно переосмислює загальновідомі форми та знаки з усталеною геометричною структурою. Олімпійські кільця, що символізують рівність усіх континентів, стають розрізненими геометричними фігурами в роботі «NEW OLYMPICS». Це резонує з сучасним станом Олімпійських ігор, що були започатковані у світовому масштабі в 19 ст. як утопічна альтернатива війнам, спосіб підтримання духу ненасильницького змагання. Дві світові війни зруйнували сподівання на «вічний мир», а ігри залишились порожньою формою для демонстрації багатства та престижу. Схожим чином трансформується світлофор  — невід’ємний елемент регулювання повсякденного життя — у роботі «TRAFFIC LIGHT». Драбиною, створеною Ярославом, фізично неможливо піднятися (робота «LADDER»).

Живописні роботи Закентія Горобйова об’єднані назвою «Східне». Попри очевидний зв’язок з географічним розташуванням Луганська, художник розглядає Схід у найширшому контексті. Текстові композиції відсилають нас до стародавнього мистецтва каліграфії і водночас до сучасних практик роботи зі шрифтом. Східні принципи споглядання та виваженого ритму життя протиставлені інформаційному перенасиченню й ілюзії стабільності, притаманним західному суспільству.

«Марсіанська трагедія» Сергія Лиховида — це роздуми над тим, як романтичне прагнення пізнати Всесвіт перетворюється на гонитву за ресурсами та контролем територій. Не так давно людина з науковою цікавістю відкривала нові континенти, та розповсюдження «світла цивілізації» велося через загарбницькі війни з місцевим населенням. Сьогодні людство підкорює космос та земні надра. До яких наслідків це призведе? Чи знайдемо ми нові форми життя, чи втратимо власне? В емальованому металі художник створює уривки історії людини у космосі, проте також і космосу в людині — через скульптурні черепи реальних та вигаданих істот.  

Разом ці проекти засвідчують зміщення акцентів у розгляді проблеми східної України. Замість інтроспективного дослідження локальних сюжетів художники звертають погляд назовні задля пошуку власного місця у світі. На цій виставці не варто шукати готових відповідей, проте можна знайти три дуже різні варіанти шляху митця в окресленні непростого контексту.

 Роксолана МакарПопередня публікація розділу Ланцюгова реакція: гра для письменників
Наступна публікація розділу Фестиваль «Кіномедіа» мандрує у Дніпро

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар