Мистецтво об’єднує світ

03704
Мистецтво об’єднує світ ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Вже вп’яте відбувся Міжнародний фестиваль «O-FEST-2017», що поєднав у собі класичний та «jpen-air» формати: оперета, опера, мюзикл, джаз, фолк, естрадна музика, сучасна поезія та інше. На одній сцені виступили артисти Національної оперети України разом з вокалістами та диригентами Азербайджану, Білорусі Грузії, Болгарії, Грузії, Італії, Китаю, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, США, України, Швейцарії.    Вже традиційно фестиваль проходив у Києві та місті Буча, що на Київщині.

У перший день фестивалю відбулася прес-конференція для представників ЗМІ.

«Щиро вітаю всіх з відкриттям V міжнародного музичного фестивалю  «O-FEST». За час свого існування цей авторитетний захід став знаковим явищем в культурному житті України. Ваш фестиваль сприяє інтеграції нашої країни у європейський і світовий культурний простір, відкриває нові імена, залучає молодь до спілкування з чарівним світом мистецтва.

Щиро дякую всім організаторам і учасникам, адже ви незмінно служите утвердженню благородних ідеалів прекрасного, сприяєте духовному збагаченню нашого суспільства. Вірю, що цьогорічний O-FEST» стане для всіх присутніх яскравим святом і залишиться у пам’яті дорогоцінні спогади про неповторні хвилини єднання з прекрасним.

Тож дозвольте побажати вам блискучих виступів, невичерпного натхнення та успіхів у здійсненні всіх творчих задумів. Нових Вам мистецьких злетів і відкриттів!» - наголосив міністр культури України Євген Нищук.

«Ми пишаємося тим, що саме у нашому місті вже вп’яте проходить O-FEST», який став справжнім святом класичного мистецтва. Відтак Буча перетворилася на мистецький центр, куди з’їжджаються кращі творчі колективи та солісти України й зарубіжжя, аби мовою музики об’єднати світ.

Нинішній фестиваль вчергове завдяки таланту, енергії його учасників і організаторів, об’єднаних шляхетними гуманістичними ідеями, стане важливою подією не тільки в мистецькій, а і в суспільній царині, запам’ятається цікавими неординарними виступами, стане майданчиком для розвитку і зміцнення міжнародних зв’язків.

Мистецтво такого класу, це дійсно той барометр, за яким визначається здоров’я нації, а також своєрідні і досить суттєві ліки від суспільних хвороб.

«Фестивалю – довгого творчого життя, учасникам – наснаги, нових творчих здобутків, глядачам – незабутніх вражень та натхнення!» - зазначив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

«Ювілейний Міжнародний музичний фестиваль O-FEST-2017» подарує всім – учасникам, і гостям – неймовірні емоції, цікаві відкриття, нові враження та багато креактивного спілкування

За п’ять років O-FEST» розширився і зміцнів. Кожного року поступово долучалися учасники з нових країн, зростало коло видів мистецтва та локацій. У 2017 році до фестивалю приєднався скульптурний симпозіум, а на співочому полі в Києві був відкритий новий майданчик. Ми прагнемо надати кожному учаснику фестивалю можливості для експерименту та пошуків і позиціонуємо O-FEST» як територію реалізації творчих мрій. Адже ключовою ідеєю залишається створення в Україні міжнародного культурно-мистецького простору, який слугував би започаткуванню нової для України парадигми: «Культура – базис, фундамент державності», - підкреслив співголова оргкомітету фестивалю директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Також виступили диригент-постановник і хормейстер постановник фестивалю Ігор Ярошенко, балетмейстер-постановник Вадим Прокопенко, перший заступник директора департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.

У цьогорічному фестивалі взяли участь понад 50 творчих колективів та більше 750 учасників різноманітних творчих напрямів. Першого дня гості мали змогу відвідати мальовничий парк у місті Буча, де були представлені широкомасштабні мистецькі акції та різноманітні дитячі розваги. А також скульптурні експозиції, інсталяції сучасного мистецтва, інтерактивні візуальні проекти. Відбулися виступи каскадерів, музикантів, танцювальних колективів, концерти камерних ансамблів, майстер-класи, кулінарні презентації, театралізовані постановки. Головною подією першого дня став Гала-концерт у літньому театрі міста Буча.

Своє мистецтво глядачам подарували Наргіз Керімова (Азербайджан), Пеньо Пірозов (Болгарія), Ірина Петрик (США), Тіна Мунтяну і Альфредо Паску (Румунія), Елеонора Ваччі (Швейцарія), Анатолій Погребний (Україна), Олександра Каспер (Білорусь), Хуан Чан Хао (Китай), Раманіта Вайцекаускайте (Литва), Ігор Куцер (Словаччина), Валерія Туліс (Україна), Еделіна Канєва (Болгарія), Агнешка Вавжиняк (Польща), Дар’я Півень (Казахстан), Лілія Шоломей (Молдова) та багато інших талановитих артистів.

Наступного дня фестиваль продовжився на Співочому полі столиці та на площі перед Київським національним академічним театром оперети. Організатори      музичного форуму порадували гостей виступами ансамблю барабанщиць Національної академії внутрішніх справ, Київського муніципального духового оркестру, Народного художнього колективу хореографічних мініатюр «Цвіт папороті», артистів Українсько-іспанського центру «Школа фламенко. А завершився фестиваль Міжнародним Гранд-концертом за участю колективу Національної оперети України та артистів провідних музичних театрів світу.

Едуард Овчаренко

Фото із соціальних мереж

 Попередня публікація розділу Бібліотечне літо розпочалося...
Наступна публікація розділу «В Україні не може бути іншого світогляду, ніж український»

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар