На Львівщині створять музей однієї з найвідоміших українських ілюстраторок

03300
На Львівщині створять музей однієї з найвідоміших українських ілюстраторок  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У селі Куткір, що на Львівщині, планують створити музей ілюстраторки Софії Караффи-Корбут, яка проілюструвала кожну четверту дитячу книгу, що видавалася в Україні. Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

Саме тут художниця прожила чимало років свого життя і була похована.

За словами  департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, музей вже облаштовують. У приміщенні сільської книгозбірні зробили ремонт та придбали експозиційні вітрини, як наповнюють експонатами - малюнками художниці та репродукції її робіт.

Софія Караффа-Корбут працювала в галузі станкової та книжкової графіки, а також декоративного мистецтва. Вона проілюструвала майже 60 творів українських письменників, які вишли накладом 6 млн. примірників. Це кожна четверта книга для дітей, що виходила в Україні. Художниця співпрацювала з видавництвами «Дніпро», «Каменяр» та «Веселка». Проілюструвала майже всі твори Івана Франка. Завершила творчість ілюстраціями до «Лісової пісні» Лесі Українки. Цю роботу Софії Караффи-Корбут вважають вершиною творчості.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: loda.gov.ua, uk.wikipedia.org, art-slav.blogspot.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар