Наталя Мирна (Екс-Нікіта): «Головне – впевнено дивитись в майбутнє!»

061674
Наталя Мирна (Екс-Нікіта):  «Головне – впевнено дивитись в майбутнє!» ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Мабуть, ти одна із небагатьох українських артистів, яка може похвалитися чи не рекордною кількістю зміни імен. А з чого все починалося?

- Починалося все у Львові. Тоді, я іще була студенткою Львівської консерваторії та починала свою сольну кар’єру під іменем Наталя Пилип’юк. На той час я працювала із продюсером та композитором Олександром Єрченком, якому я щиро вдячна за цей досвід. Адже це був продуктивний період – за більш як три роки нашої співпраці було чимало справжніх перемог: саме у той час я стала лауреатом та переможицею на багатьох Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах…

Проте час минав, змінювались обставини та умови, зростав вітчизняний шоу-бізнес. І я зрозуміла, що потрібно розвиватися, рухатися вперед і шукати нові форми. Словом, я вирішила діяти рішуче: розірвала контракт із продюсером, і почала активно шукати себе, новий образ, новий репертуар та нове сценічне ім'я.

Саме так з’явилася співачка Нікіта?

- Так. І ця ідея – розпочати свою нову творчу діяльність під псевдонімом "Нікіта" – виникла у мене у спільній співпраці із дизайнером та подругою Олесею Савенко.

Це немов народитися знову! А якими були перші кроки у новому імені?

- Так, це було справді нове народження – новий проект кардинально відрізнявся від усього, що я робила раніше! І перше з чого ми почали, це, звичайно ж, новий репертуар та абсолютно новий образ.

Окрім того, слід було знайти по-справжньому «свою» команду – людей, котрі б чітко розуміли, що ми робимо і чого прагнемо. Це повинні були бути люди, які з нами «на одній хвилі». Так ми вибрали наймоднішого на той час аранжувальника Сергія Сметаніна – він саме «гримів» тоді із проектом Катя Chilli.

Тобто окрім імені ти ще й місто змінила? Адже вся тусовка, як і той же Сметанін, працювали у столиці?

- Фактично мені довелось жити на два міста. Адже у Львові я продовжувала навчання у консерваторії, у Києві ж кипіла основна робота над проектом Нікіта.

В ті роки у нас, у Львові, все тільки починалось. Багато, зараз вже відомих співаків, в кінці 90-х – на початку 2000-них проводили репетиції та творили в одних студіях. Ми виступали на одних сценах, здебільшого у Львові та у Києві, на багатьох фестивалях в Чернівцях, Камянець-Подільському, Володимирі-Волинському, Тернополі, Харкові, Ялті, Сімферополі, Черкасах та інших містах. Це вже пізніше хтось переїхав в столицю, хтось продовжив працювати у Львові, а дехто навіть переїхав за кордон.

Та повернемося до ваших перших кроків із проектом Нікіта…

- Так чи інакше, піснею, із якої ми почали писати мій новий альбом, стала «Мовчи». Сергій написав музику, а я, спільно із львівською поетесою Зоряною Гладкою – написали слова. Зрештою справа пішла – пісні росли наче гриби, я співпрацювала з багатьма талановитими та чудовими людьми.

Серед інших був і лідер «Скрябіна» Андрій Кузьменко?

- Так, співпраця з Кузьмою була одним з найяскравіших тандемів в моєму житті.Андрій написав для мене чудові пісні "Хотілося зими", "Хамелеон" та зробив нове аранжування для "Паперовий літачок", "Не вертатись в Ісландію". Ці пісні увійшли в мій альбом "Хамелеон", який вийшов 2001 р. Пам'ятаю ті дні, ми до ночі сиділи,  підбирали правильний ритм…Андрій був неймовірно талановитим музикантом та не менш неймовірно доброю людиною.

В роки створення альбому ми попрацювали з командою і над відеороботами "Мовчи" та "Ялиночка".

Згодом, уже після виходу альбому, мені довелося чимало часу працювати за межами України. З'являлися нові пропозиції, виступи та концерти відбувалися у таких країнах як Данія, Бахрейн, Йорданія, Катар, Арабські емірати.

Подібні контракти – це, мабуть, неймовірний досвід для артиста?

- Звичайно. Це справді колосальний досвід! І не лише тому, що ти бачиш та розумієш, якповинен працювати шоу-бізнес, у якому напрямку розвиватися та рухатися. Як і під час будь якої подорожі, тут ти отримуєш можливість познайомитися із новим для себе менталітетом, культурою.

Окрім того, це досвід створення продукту за іншими вимоги і звичайно, велике значення має співпраця з закордонними музикантами.В ті роки я випустила нові композиції "Ayman",  "Я слухаю"(муз. моєї подруги, талановитої Лесі Герасимчук, сл. Павла Тичини та Олега Калича). І власне закордоном я все більше почала займатись музикою вже у якості композитора.

Але думок про те, щоб залишатися за кордоном, не було?

- Ні, я чітко усвідомлювала, що це контракти, проекти, робота. А дім – в Україні. І приблизно у 2005-му, я повернулася до Києва. Потрібно було рухатись далі.

І знову першим кроком стала зміна імені?

- Так, знову, перше з чого я вирішила почати, це сценічне ім'я. Патент на свій псевдонім "Нікіта" я вирішила не продовжувати. Думаю, це моє рішення  було на руку Юрію Нікітіну, який тут же підхопив таку гарну назву для свого нового колективу :).

Десь рік я пропрацювала під псевдонімом Наталі, почала роботу над проектом "Світ Наталі". Але у 2007 р. почала співпрацю з талановитим режисером дійств Орестом Борко, внаслідок чого був створений Project "Belle Diva", у який пізніше приєдналась моя подруга – співачка та дизайнер Вікторія Білошитська.

Ми почали шукати свої шляхи. Доволі часто ми з’являлися у ефірі телевізійного проекту "Фольк Мюзік". І саме це наштовхує мене на створення окремого напрямку своєї творчості - "New Folk", який покликаний давати нове життя старовинним народним пісням.

В цей же час, я вирішала розпочати свою кар"єру під прізвищем свого чоловіка – Наталя Мирна.

Над чим ти працюєш зараз?

- Зараз я створюю новий психоделічний альбом, до цього мене надихнула нова тінейджерська телепередача Ореста Борко "Твої питання", до якої я створювала музику. Одну з таких композицій готую на участь в конкурсі по відбору до цьогорічного Євробачення.Також, далі працюю над створенням композицій в стилі New Folk та Art-Pop-Dream.

Окрім цього, ти ж викладаєш у власній вокальній школі?

- Звичайно, паралельно зі своєю творчою діяльності я викладаю в моїй вокальній школі "Майстер". Наполеглево працюємо з учнями над появою нових яскравих артистів в Україні. Деякі з наших учнів приймали участь в телевезійних талант шоу:«Х-Фактор», "Співай, якщо зможеш" та інших. Хочу відзначити наших талановитих учнів! Запам’ятайте їх імена – це Вікторія Озоліна, Ванесса Абазі. А наша Інна Улановська не покидає єфір радіо "Шансон" уже кілька років...

Тобто можна стверджувати, що твій принцип – ніколи не зупинятися та не здаватися?

- Мабуть, так. І усім бажаю завжди впевнено дивитись вперед, ніколи не здаватись в боротьбі за своє щастя та здійснення всіх добрих мрій!


Інтерв'ю надав Yudzhen LovichМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар