Освідчення природі в коханні

019
Освідчення природі в коханні ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

В Україні тривають заходи до сторіччя від дня заснування Української академії мистецтв. До цього процесу активно долучився Центр української культури та мистецтва. Кілька місяців тому тут відбулася виставка натюрморту «Багатослів’я мовчазних речей», а нещодавно Центр гостинно запросив на виставку пейзажу «Навколо мого буття». До проведення виставки долучилися Міністерство культури України та Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури.

На виставці представили твори видатних українських майстрів пейзажу, І. Штільмана, Д. Шавикіна, В. Костецького, С. Григор’єва, І. Тихого, В. Пузиркова, життя і творчість яких були тісно пов’язані з Академією.

Як стверджують організатори виставки, природа – унікальне джерело натхнення, вивчення, споглядання як для художника, так і для звичайної людини. Однак художник красу оточуючого світу, швидкоплинного і мінливого багатства природи здатен зафіксувати завдяки паперу і фарбам. Кожен пейзаж – це освідчення природі в коханні. Вихоплені з життя моменти пориву вітру, спеки, течії води – це ті дива, які щодня оточують людину. А природа дарує натхнення і виховує почуття прекрасного. Вона –найталановитіший митець, творчість якого не залишить нікого байдужим.

Під час виставки вперше втілюється в життя унікальний проект «Виставка Бажання!» Це ідея створити постійний та безперервний зв'язок Центру із пооцінувачами мистецтва, професіоналами  та аматорами, і  в першу чергу, дітьми. Натхненником цієї ідеї стала маленька відвідувачка виставки натюрморту «Багатослів’я мовчазних речей», що відбулася у травні, а автором проекту – студентка Академії Марія Луцька. У книзі відгуків Центру української культури і мистецтва юна художниця попросила провести ще одну виставку живопису, тому цей проект отримав назву «Виставка Бажання».

Мета виставки «Навколо мого буття» - відобразити світ, що оточує людину, і на творіння якого людина не може вплинути. Глядачеві пропонують захоплюючу гру, оглянувши незнайомі краєвиди побачити щось знайоме для себе.

Київські мотиви втілені в пейзажах І. Штільмана «Володимирська гірка» і «Київський ботанічний сад», Л. Вітковського «Подвір’я НАОМУ взимку», С. Отрощенка «Київ. Лавра», О. Ольхова «У неділю біля Національної опери України». Морська тематика представлена у картині В. Пузиркова «Туман на морі». Поруч зимові пейзажі – «Перший сніг» і «Зимовий ліс» О. Шовкуненка, «Зима» і «Зимовий пейзаж» І. Тихого. Українське село представлене в роботах А. Яланського «Соняхи», А. Зорка «Хата», В. Гуріна «Соколине. Квіти», К. Єлева «Стара верба», К. Павлишина «Баранівка. Сідає сонце». Свої полотна присвятили Криму Д. Шавикін («Гурзуф. Цвітуть гліцинії») і В. Гурін («Кримський пейзаж»). Краса української природи тонко передана в картинах «Пейзаж» (автор К. Павлишин), «Вітер на озері» (С. Григор’єв), «Дерево у воді» (В. Недайборщ), «Жито» (І. Савченко).         

Едуард Овчаренко

Фото автораМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар