Поліна Райко: «Я щаслива лише тоді, коли малюю»

06986
Поліна Райко: «Я щаслива лише тоді, коли малюю» ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

В місті Олешки Херсонської області жила українська художниця Поліна Райко, яка творила у стилі наївного мистецтва. В 2004 році мисткині не стало, однак, залишився її унікальний будинок.

Талант Поліни Райко відкрився у 69-літньому віці. Не маючи спеціальної освіти, вона творила  за допомогою простих емалевих фарб дивовижні малюнки - плоди її фантазії.

Малювала на стінах, стелі, дверях, хвіртці, парканах та гаражних воротах. Відтак, з'являлися казкові птахи та інші фантастичні істоти. На фарби художниця витрачала майже всю свою мізерну пенсію. Не дивлячись на свій вік,  ходила на підробітки, аби мати змогу купити приладдя для малювання. Згодом почала отримувати замовлення від знайомих: розписати стіни в будинку, піч, ворота й навіть пам'ятники на місцевому кладовищі.

«Я щаслива лише тоді, коли малюю», - говорила Поліна Райко. На її долю випало чимало випробувань: пережила загибель доньки та чоловіка. Декілька років її бив власний син, який страждав від алкоголізму та пропив майже всі меблі. Тому жінка почала малювати на стінах пустого будинку. Саме в своїх фантазіях вона знаходила душевний спокій та втіху.

З часом її будинок став свого роду місцем паломництва. За декілька років в ньому побувало чимало туристів та любителів мистецтва.  Після смерті Поліни Райко, оселю придбало подружжя шанувальників з Канади.

Будинок є унікальною пам'яткою та охороняється Законом України «Про охорону культурної спадщини», однак, питання збереження та музеєфікації цієї унікальної будівні ще не вирішене до кінця.

Днями, Міністр культури України Євген Нищук відвідав будинок художниці й зазначив, що важливо залучити до збереження цього мистецького надбання усі гілки влади, фахівців, пам'яткоохоронців та мистецтвознавців. Керівництво Херсонщини підтримало ініціативу Міністра культури. Виявили готовність підтримати проект про збереження творів Поліни Райко й сучасні українські митці. Тож сподіваюся, що чудову оселю щирої української художниці зможуть побачити і наступні покоління.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: 05542.com.ua, khersonci.com.uaПопередня публікація розділу У вінок Миколі Лисенку
Наступна публікація розділу Пісня, яку знають мільйони

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар