Проект Віталіка Кравця

05296
Проект Віталіка Кравця ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У арт-галереї Educatorium (Київ, вул. Рейтарська, 8б) проходить персональний проект Віталіка Кравця «Регіт горили». До нового циклу увійшли як графічні, так і живописні твори.

Віталік Кравець — сучасний художник, що сміливо працює у різних мистецьких галузях: як у живописі та графіці, так і у кіновиробництві та театральних перформансах. Основою проекту «Регіт горили» стала серія офортів, виконана протягом останнього року. 

Набір образів, що сформували цей цикл, склався із асоціативних, алегоричних та настроєвих зображень зі снів, улюблених пісень, підглянутих в долях та обличчях. Сюди також увійшли абстрактні портрети: спроби передати внутрішні риси особистості, не замкнені у самій лише фізіогноміці. Ці портрети втілили стилізовану тілесність і персоніфіковану абстракція. Усі роботи виконані без попереднього ескізу чи задуму. Це щось на кшталт каліграфічного написання ієрогліфів, коли перед художником лише туш, пергамент та дзен.

Віталій Кравець: «Задача, котру я поставив перед собою перед втіленням циклу, може, на перший погляд, здатися неконкретною та не присвяченою жодній важливій темі. Ці роботи — спроба відійти від звабливих тенденцій, нав’язливих трендів та іншого стилетворчого «хайпу», як нині модно говорити.

Художник є художником до тих пір, поки він шукає, знаходить, і, знайшовши, йде далі. Як тільки він починає експлуатувати вдалу тему — він помирає. Після такої смерті художник вже нічим не відрізняється від продавця парасоль, чебуреків чи венеційських масок. Така клінічна смерть не оминула й мене кілька років тому, після чого я інсультною ходою знову вертаюсь до станка.

Щодо назви. Увесь період підготовки робіт уві сні мене супроводжував зловісний регіт. Під час перегляду мною снів, нічим очевидним між собою не пов’язаних, я чув гучний регіт горили. Футуристичні міста, любовні пригоди, подорожі у часі… — скрізь звучить цей жах. Я точно знав, чий це сміх, хоча раніше мені не доводилось чути нічого подібного, хіба що так іноді сміється один скульптор із Горлівки — Віталій Протосеня. Кожного ранку, коли я сідав до роботи, я згадував цю деталь чергового сну. І оскільки цей нюанс сам по собі зв’язався з процесом створення циклу, вирішено було так його і назвати».Попередня публікація розділу «відЧУТТЯ» Маріанни Вахняк
Наступна публікація розділу Ланцюгова реакція: гра для письменників

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар