Сесар Тойміль: «Моїм бажанням було показати надію…»

084038
Сесар Тойміль: «Моїм бажанням було показати надію…» ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У Києві, в Національному музеї «Чорнобиль» іспанський фотожурналіст Сесар Тойміль презентував фотокнигу «Заборонене примусове відкриття дверей», присвячену ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Свою першу мандрівку у Прип’ять він здійснив в 2008 році. З тих пір повертався туди ще п’ять разів. В 25-ту річницю Чорнобильської катастрофи Сесор Тойміль у своєму рідному місці відкрив першу фотовиставку, а через рік продемонстрував її і в Києві.

Результатом  поїздок до зони відчуження стало створення фотоальбому «Заборонене примусове відкриття дверей». На світлинах зображенні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. За словами автора, це свого роду данина усім тим людям, які жертвували своїм життям та здоров’ям, аби мінімалізувати наслідки катастрофи.

«Я хотів створити фотографії оптимістичні, показати в них надію. Адже від більшості робіт фотографів, які приїжджають у Чорнобиль, складається враження, ніби наступає апокаліпсис. Моїм бажанням було показати сподівання і те, що всі проблеми вирішуються. Намагався передати посмішку бабусі та приголомшливу тишу міста Прип’яті. Усіх цих людей, які ліквідовували наслідки аварії, я хочу прославити за допомогою своєї книги», − розповідає Сесор Тойміль.

Фотоальбом містить тексти Посла Іспанії в Україні Херардо Анхеля Бугайо Оттоне, який був присутній на презентації. Також у ній є тексти науковця Антоніо Канто та куратора виставки й дизайнера альбому Алекса Пінейро.

«У передмові до цієї книги я говорю про справжніх людей і думаю, що тільки будучи справжньою людиною, ми маємо шанс на життя і майбутнє. На фотографіях – справжні люди, завдяки яким це майбутнє сталося. Сесор зробив дуже чесну та щиру роботу. І єдине, що можу сказати, це ще раз подякувати йому за це», − зізнався під час презентації Алекс Пінейро.

Презентацію фотокниги організували Посольство Іспанії в Україні, Національний музей «Чорнобиль», а також уряд іспанського міста Ла-Корунья.

Оксана Бруско

Фото: facebook.comПопередня публікація розділу Коли стоїш на краю…
Наступна публікація розділу Тривають спроби врятувати українську бібліотеку в Москві

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар