Історичний музей презентував унікальні експонати до роковин трагедії у Бабиному Яру

01307
Історичний музей презентував унікальні експонати до роковин трагедії у Бабиному Яру ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Днями, у Національному музеї історії України відкрився виставково-освітній проект «Збережена пам’ять», приурочений до 76-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру.

Цей проект поєднує у собі виставково-експозиційну діяльність та освітній компонент. Представлені унікальні експонати з фондів Історичного музею та Фундації імені Олега Ольжича, серед яких документи, книги, скульптура, світлини, листи, малюнки, що зберігають пам'ять про жертв Бабиного Яру.

«На сьогодні існує загальна думка, що в Бабиному Яру вбито понад 100 тис. жертв. Частина дослідників підводить до 150 тис. Напевне ніхто ніколи не дізнається, скільки жертв було насправді. За опублікованими документами відомо, що тільки за перші дні було знищено 33 771 єврей. У джерелах йде мова про 3-5 знищених ромських табори. Також відомо, що були вбиті 621 член ОУН, моряки Дніпровської флотилії, військовополонені Червоної армії, заручники, душевнохворі з Павлівської лікарні, тобто всі, кого оголошували ворогами гітлерівської окупації», – розповідає куратор виставково-освітнього проекту «Збережена пам’ять» Тамара Куцаєва.

На виставці можна побачити карту Києва до 1935 року, видання про типову радянську столицю 1940 року, аерофотозйомку урочища Бабин Яр 1941 року, ист жертви Бабиного Яру Абрама Гохмана, який на початку вересня 1941 року писав рідним в евакуації про те, що у Києві йому треба пристосуватися до змін, які наближаються, та інші унікальні експонати.

Кульмінація проекту - Святе письмо 1925 року. Зокрема, у межах проекту працює «Відкрита бібліотека: Бабин Яр», де співробітники музею діляться десятками найновіших книг на тему Бабиного Яру, які можна читати відразу у виставковому залі.

3 жовтня завідувач відділу «Музей української революції 1917-1921 років» Олександр Кучерук прочитає лекцію «Київ часів окупації: трагедія Бабиного Яру» на основі розповіді про трагічно-романтичну постать єврейського поета Якова Гальперіна, який писав під псевдонімом Микола Первач, вбитого в Бабиному Яру в 1943 році.

Триватиме проект до 8 жовтня.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: facebook.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар