Тривають спроби врятувати українську бібліотеку в Москві

086939
Тривають спроби врятувати українську бібліотеку в Москві  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Її фонди ліквідованої 21 вересня 2016 року урядом Москви Бібліотеки української літератури найближчим часом передадуть до Всеросійської державної бібліотеки іноземної літератури імені М. Рудоміно, а її приміщення – Департаменту з туризму московської влади. Про це повідомив голова Товариства українців Башкортостану «Кобзар» Володимир Дорошенко.

У відкритому листі до президента Росії, який був надісланий на адресу редакції газети «Культура і життя», В. Дорошенко нагадав, що приміщення у відбудованому будинку в районі Мар'їна Роща за адресою вул. Трифонівська, 61, корпус 19, було урочисто передане Бібліотеці української літератури у травні 2006 року урядом Москви. «Це був неоціненний подарунок не тільки для українців і шанувальників української культури Москви, але і для всієї Російської Федерації: прекрасне, просторе приміщення, оснащене за останнім словом техніки, із концертним залом на 120 осіб. Двічі на рік, проїжджаючи через Москву, я, мешканець Уфи, обов'язково відвідував Бібліотеку, де мені було приємно спілкуватися з читачами, дивитися багаті тематичні літературні та художні виставки, концертні програми, самому співати з представниками українських земляцтв.

Важко пояснити, чим керується уряд Москви сьогодні, відбираючи свій подарунок у третього за чисельністю після росіян і татар народу Російської Федерації, ухваливши рішення ліквідувати Бібліотеку української літератури. Спасибі, що не знищили фонди, а передали “іноземцям”», – акцентував пан Володимир.

Він нагадав, що колишня директорка бібліотеки Наталія Шаріна досі перебуває під домашнім арештом, незважаючи на публічну обіцянку президента В. Путіна 25 грудня 2015 року – на президентській раді з культури – зберегти Бібліотеку української літератури та розібратися з арештом Н. Шаріної. Також Володимир Дорошенко висловив низку звинувачень на адресу керівника пропутінської національно-культурної автономії українців Росії Б. Безпалька.

«Директор Бібліотеки української літератури в Москві – Шаріна Наталія Григорівна – під домашнім арештом, спасибі, що не в “Бутирці”. Прикро за державу, якщо таких людей заарештовують, – зазначає пан Дорошенко. – Мені, голові громадської організації “Республіканський національно-культурний центр українців Башкортостану “Кобзар” (із майже 25-річним стажем), сумно, що в Раді з питань міжнаціональних відносин при президентові РФ українців представляє якийсь Безпалько Богдан Анатолійович, керівник фейкової громадської організації “Федеральна національно-культурна автономія “Українці Росії”, створеної замість двох ліквідованих федеральних українських організацій.

Той Безпалько, який працював певний час заступником директора Бібліотеки української літератури, який доклав руку (в прямому сенсі) до організації “підстави” Шаріної. Той Безпалько, який, перебуваючи під слідством, у федеральному розшуку, був кимось рекомендований до президентської ради. Той Безпалько, який протягом тривалого часу готував проект передачі будівлі Бібліотеки української літератури Департаменту з туризму. Той Безпалько, який реально не може представляти українців РФ, тому що не користується довірою і повагою більшості лідерів регіональних українських організацій».

Насамкінець, у відкритому листі Володимир Дорошенко зазначив, що змушений засумніватися у правдивості слів і гарантій президента РФ.

Семен ВАСИЛЕНКО

На фото: вже  2 березня 2017 року українські книжки були готові до перевезення, Володимир ДорошенкоМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар