У Полтаві демонструють результат дослідження Більського городища

02357
У Полтаві демонструють результат дослідження Більського городища  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

В Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили виставку «Більське городище у дослідженнях українських археологів». Експозицію приурочили до Дня археолога, який в Україні щороку відзначають 15 серпня. Про це повідомляє Полтавська обласна державна адміністрація.

Ця виставка -  результат дослідження Більського городища протягом останніх десяти років. Представлено близько 800 експонатів, більшість із них - залишки посуду. Знайдені речі мають неабияке значення для дослідників, адже свідчать про те,  що Більське городище і є тим самим древнім містом Гелон, про яке писав Геродот. Також вони свідчать, що Більське городище утворилося в третю чверть шостого століття до н.е., а скіфські поселення мали економічно-розвинені зв'язки з нинішніми європейськими країнами.

Наступного року дослідження Більського городища та місця поховання скіфів продовжаться.

«В розкопках Більського городища участь бере молодий амбітний колектив — науковці Історико-культурного заповідника «Більськ». На це кошти виділяються з обласного бюджету. Але знахідки повинні ще й належним чином транспортуватися та зберігатися», — розповідає директор управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: adm-pl.gov.uaПопередня публікація розділу У Києві з'явиться перший в Україні музей науки
Наступна публікація розділу На Закарпатті відкрили «Гуцульську хатинку»

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар