У вінок Миколі Лисенку

06497
У вінок Миколі Лисенку ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У Колонній залі Національної філармонії України відбувся концерт, присвячений 175-річчю від дня народження видатного українського композитора Миколи Лисенка.

Завдяки уривкам з книги Василя Шевчука «Страсті за Миколаєм» у виконанні заслуженого діяча мистецтв України Світлани Корецької глядачі змогли дізнатися багато нового про життя і творчість Миколи Віталійовича.

М. Лисенко був основоположником української класичної музики. В його особі поєдналися композитор, педагог, музично-громадський діяч, диригент. Всі свої статки він віддав на те, аби здобути сучасну на той час музичну західноєвропейську освіту. Митець мав можливість залишитися за кордоном, де на нього чекала блискуча музична кар’єра, але він повернувся на Батьківщину, аби творити заради рідної України.

Більшість його творів були виконані оркестрами вже після смерті. Приміром, ще 1891 року Лисенко показував свою оперу «Тарас Бульба» Петру Чайковському, який пообіцяв сприяти постановці твору на сцені Маріїнського театру, але передчасна смерть російського композитора не дала втілитися у життя цьому задуму. Вперше опера «Тарас Бульба» була виконана лише 1924 року. Під час концерту в виконанні Національного академічного духового оркестру України (диригент – залужена артистка України Вікторія Жадько), заслуженого артиста Автономної республіки Крим Анатолія Юрченка (баритон), лауреата міжнародних конкурсів Наталії Білоцерківської (сопрано) прозвучали увертюра до опери «Тарас Бульба», пісня Тараса «Гей, літа орел», та музична картинка «Запорізька січ».

Згадали тут і про оперу «Наталка Полтавка», яка була повністю побудована на українських народних піснях. Чимало оплесків вдячних глядачів зібрали пісня Наталки, пісня «Чого ж вода каламутна», пісня Виборного та антракт з опери.

Як відомо Микола Лисенко здійснив обробку багатьох народних пісень, а під час концерту пролунала українська народна пісня у його обробці «Ой не світи, місяченьку». Крім цього звучали пісня «Безмежнеє поле» на вірші Івана Франка, «Урочистий марш» та марш «Богдан Хмельницький», а також твір учня і послідовника композитора Левка Ревуцького «Козачок».

Завершився концерт на урочистій ноті – виконанні «Молитви за Україну» («Боже великий, єдиний») на слова Олександр Кониського, яку в супроводі оркестру заспівав хор студентів кафедри академічного хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв «ANIMA» під керівництвом заслуженої артистки України Наталії Кречко.

Едуард Овчаренко

Фото:ukroperamusic.blogspot.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар