В Києві може зникнути унікальне театральне середовище

018
В Києві може зникнути унікальне театральне середовище ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

З 1 по 4 грудня відбудеться мистецька акція «Пасіка гуде!», яку організовують чотири театри спільно з Центром Курбаса. У програмі міні-фестивалю вистави і майстер-класи. Наприкінці відбудеться круглий стіл про долю центру «Пасіка» і незалежного театру в Україні.

Києво-Могилянська Академія, успадкувавши барокову традицію, від самого початку була потужним культурним центром, спершу підтримавши Експериментальний театр НаУКМА, а згодом цілий театральний центр європейського типу «Пасіка». Окрім театрального напряму працювала мистецька галерея, музичні колективи, були створені мистецькі журнали тощо. Таким чином, вона слугувала прикладом культурної інституції світового рівня. Керівництво обговорювало з Центром ідею створення мистецького факультету на його базі. Поєднання фахової та студійної роботи було значно ефективнішим, ніж суто аматорська робота, і це відповідало традиціям Могилянки, де мистецька складова була обов’язковою в освіті і житті.

Театральний центр "Пасіка" - це полігон молодої театральної формації, який існує вже 15 років і через який пройшла левова частина нині вже відомих театральних діячів. На сьогоднішній день "Пасіка" налічує вісім театральних колективів. За роки існування театральний центр «Пасіка» став потужним вільним майданчиком сучасного мистецтва: вистави і фестивалі, майстер-класи і драматургічні читання, гастролі інших театрів тощо.

Проте з вересня цього року сталася безпрецедентна подія в історії НаУКМА і Києва. Культурний центр фактично було ліквідовано, «пасічники» також втратили дах над головою. Києво-Могилянська Академія, яка тривалий час була у фарватері мистецького авангарду і слугувала прикладом європейського рівня для всього культурного середовища столиці, стала на шлях консерватизму і ар’єргарду. Подібна анти-культурна і анти-європейська політика очевидно має негативні наслідки і для самої Академії, і для всього культурного життя столиці. Адже основою європейських принципів культурної політики в театральній галузі є підтримка незалежних театрів, експериментальних проектів, творчої молоді. Проте в столиці України все навпаки – ліквідується єдиний відкритий театральний майданчик європейського типу в Києві, що існував на демократичних засадах і підтримував молоді таланти.

Нині театрали шукають вихід, аби продовжити свою унікальну роботу, аналогів якій в Україні не існує. Ні для кого не є секретом, що студенти, які закінчують театральні виші, опиняються фактично у безвихідній ситуації, адже дорога до державних театрів для них переважно закрита. Вже багато років саме Театральний центр “Пасіка” відчиняє двері для творчих людей з найрізноманітнішими театральними проектами, і вони не обмежуються цензурою. Єдиною умовою була україномовність, що є унікальним і дуже важливим сьогодні.Попередня публікація розділу ПероДактиль на Спільнокошті
Наступна публікація розділу Вінець нагород першого в Україні бієнале художньої кераміки

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар