Вальдемарт Клюзко представить передноворічний проект, присвячений пам’яті

valdemart kliuzko001

Молодий український художник Вальдемарт Клюзко презентує у Державному музеї театрального, музичного та кіномистецтва України авторський виставковий проект «Новий рік. Ми сильні – поки ми пам’ятаємо».

Новий рік, підготовка до свята – це привід згадати все, підбити підсумки, зробити висновки, загадати бажання під новорічні куранти і вірити, що все добре і світле здійсниться. На думку митця, саме в цей час якнайкраще буде об’єднатися, аби разом змінювати світ навколо.

«Чи можемо ми сподіватися на щось нове, якщо закриватимемо очі на те, що відбувається прямо зараз тут з нами, на сході й півдні нашої країни? – запитує себе художник. – Чи можемо ми собі й на далі дозволяти пам’ятати про минуле вибірково, майбутнє не можливе без минулого і сьогодення? Хіба можна звикнути до трагедій і втрат, хіба можна про це забути і вдавати, що всього цього немає, не було, жити звичайним життям?

«Ананас-лайтбокс»

«Ананас-лайтбокс»

Якщо ми не звертаємо на це увагу, то це не значить, що цього просто немає. Ми не змінилися і не забули. Ми – ті самі, хто палив шини, хто протидіяв, стояв під кулями і будував барикади. Ми ті, хто, розмовляючи різними мовами, сповідуючи різні релігії, вважають себе українцями і прагнуть процвітання своєї Батьківщини. Поки ми пам’ятаємо – ми сильні».

Виставка Вальдемарта Клюзка складатиметься з двох частин – «Білої» й «Темної», які розташують у двох залах музею.

«Біла» частина уособлюватиме позитив, передусім позитив Майдану. Це звичні атрибути новорічних свят, які нестимуть у собі додаткову символіку. Як-от цукерки, «Куранти» – коктейлі Молотова, створена своїми руками майданівська ялинка, порожній постамент пам’ятника Леніну зі справжніми радянськими іграшками, фарбований у жовто-блакитні кольори паркан.

У темній залі будуть експоновані великі об’єкти – лайт-бокси та спеціально підсвічені інсталяції – знаки того, через що пройшла наша країна і її жителі за останні два роки. Це, зокрема, «кукурудза-лайтбокс» із наліпкою «Крим – це Україна», «Ананас-лайтбокс» з наліпкою «Донбас», інсталяція Терези із гумконвоєм.

Виставка «Новий рік. Ми сильні – поки ми пам’ятаємо» працюватиме з 29 листопада.

Фото з Фейсбук-сторінки Вальдемарта Клюзка

Comments are closed.