Весняна пора кінофестивалю «Молодість» прийде…

01357
Весняна пора кінофестивалю «Молодість» прийде… ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Зустріч з представниками ЗМІ, яка відбулась нещодавно в столичному кінотеатрі «Київ» принесла чимало несподіваної інформації. По-перше, багато з представників культурологічної спільноти прийшли з думками про те, що, вже традиційно, буде представлено програму кінофестивалю, який відбудеться восени 2017-го року, адже осіння подія кінофестиваль «Молодість» - найочікуваніша серед подій року і гуртує навколо себе не лише увагу не лише кінознавців, культурологів усіх жанрів, але й просто шанувальників кіномистецтва. А хто ж не любить кіно? Не думаю, що такі, ті що не люблять, просто не існують на цьому світі. Адже кіно – це життя на екрані в усіх його проявах і різнобарвності.

Тож несподіванкою першою стало повідомлення про те, що фестиваль переноситься на весну 2018-го і організатори обіцяють створити його програму із суцільних несподіванок. Думаю, що це у них може вдатися добре і краще, адже, присутній на прес-конференції заступник очільника Держдепартаменту кіно Пилипа Іллєнка Сергій Нєретін, сухо і в цифрах озвучив наміри цього відомства вдвічі  та й ще з половиною підвищити фінансування цього кінопроекту, що стимулює до певних роздумів про те, чому Держдепартамент кіно має кошти на такі проривні проекти. А, виходячи з фактів, які свідчать про те, що і на кінопроекти, і на фільми, які  на часі за актуальністю тем і проблем тай просто цікаві ідеї, гроші з бюджету знаходяться і працюють на державну справу. І тут з прикрістю згадується той факт, що Мінкульт , як правило ігнорує або просто не має здатності лобіювати інтереси досі ще офіційно підлеглого видавництва, яке не мовчить і бореться за своє виживання гострими публікаціями на тему важливості видавничої справи у сфері ЗМІ в час, коли вже нарешті хоч хтось здатен вимовити термін «інформаційна війна» і прийшло усвідомлення надважливості її дії в ХХІ-му столітті. Там, де є воля і бажання очільників та його команди, відбуваються позитивні зміни на кожному кроці. І, крок за кроком, вся сфера діяльності стає не лише дієздатною, але й доленосною в сенсі позитивних змін в державотворенні.

І гроші знаходяться і порозуміння між окремими сегментами діяльності всього кіно організму є, коли працює розум, інтелект найвищого рівня та фахівці у своїй справі. Отаким тріумвіратом виступили на зустрічі зі ЗМІ представники кіновиробництва і кінознавства. Приємно було відзначити що на всі запитання, зокрема і стосовно участі російського актора, який виконав головну роль в фільмі, який буде демонструватися протягом дводенної події фестивалю, яка таки засвідчить биття пульсу цього проекту і в осінню пору, відповіді були не лише вичерпними, але й цікавими.

А дводенна подія, яка відбудеться в наприкінці жовтня 2017-го, буде насичена не лише цікавими подіями, але й інноваційними проектами. Один з них – це спільний з польськими колегами, які представляють культурологічну інституцію ім. А. Міцкевича. В рамках цього проекту відбудуться майстер-класи, зокрема з написання сценарію за правилами, які існують в європейських конкурсних програмах. Фільми «Межа»  також можна подивитися у ці дні. Але думаю, що найбільший резонанс викличе демонстрація саме фільму…який вже з усіх боків облизується жовтою пресою з усіх боків українсько-російського пирога.

Леся Самійленко

Фото: facebook.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар