Вхід вільний

0832
Вхід вільний

Художній керівник театру «Золоті ворота» Стас Жирков ще 2014 року ініціював проект «OPEN_MIND_СТУДЕНТ», що й досі не має аналогів в Україні.

Місія цього ноу-хау проста й благородна – дати можливість студентам випускних курсів представити свої спектаклі на розсуд глядачів. Тож останнім пропонують зазирнути просто-таки у вир навчально-виробничого процесу, аби віч-на-віч зустрітися з новою генерацію, яка вже підросла й бажає заявити про себе.
На сцені театру «Золоті ворота» можна побачити два спектаклі з маркуванням «проект OPEN_MIND_СТУДЕНТ»: «КостяКатяМамаЧай» від режисерки Тетяни Губрій за п’єсою Тамари Трунової «Улун» та «Детектор брехні» від режисерки Даяни Зими за п’єсою Василя Сігарєва. Обидві вистави місцями задерикуваті, місцями сентиментальні, професійно зважені й емоційно щирі. Словом, розраховані на успіх і оплески. І хочеться думати, їх і отримають.

Тамара Трунова,
режисер Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра:

– Насправді драматургічний дебют – це дуже хвилююче. Аж занадто. Кажуть, лікар має перехворіти всіма хворобами. Так само, думаю, і режисер має спробувати все: і акторство, і драматургію. Тоді повністю злітає «зоряний пил», і ти усвідомлено приєднуєшся до загальної справи в тій чи тій якості.

Також відчуваєш відповідальність. Адже це зараз хтось буде ретранслювати твої думки, які в певний період життя були для тебе вельми важливі. Тим паче цей «хтось» – студентка Тетяна Губрій, тобто та, у якої все тільки розпочинається в житті…

У постановці «КостяКатяМамаЧай» мене просто вразила Віталіна Біблів. Я не часто плачу на виставах. Востаннє зі мною було щось подібне під час спектаклю «Радість сердечна, або Кепка з карасями», коли грав Віталій Лінецький… До речі, п’єса «Улун» у певному сенсі про нього.

Тетяна Губрій,
учасниця проекту OPEN_MIND_СТУДЕНТ:

– Звісно, я була аж до кінця спектаклю збентежена, адже авторка п’єси Тамара Трунова для мене авторитет у професії – а тут вона має оцінити не тільки мою режисуру, а й інтерпретацію свого твору.

Що мене особисто зачепило в цьому тексті – можливість поговорити на теми життя і смерті, по суті, об’єднавши їх в одну. Адже головний меседж вистави, те, на чому хотілося б наголосити: живим – живе. Попри увесь біль від втрат. Попри все, що з дня на день змушує забувати про цей важливий принцип.

Робота над спектаклем тривала чотири місяці – завдяки «Золотим воротам», Станіславу Жиркову і цьому чудовому проекту ми вийшли зі студентської аудиторії до глядача. І, звісно, поки моє бажання одне: аби спектакль жив, аби він збирав зали. Принаймні упродовж найближчих кількох місяців «КостяКатяМамаЧай» у репертуарі театру буде – тож запрошую всіх.

Даяна Зима,
учасниця проекту OPEN_MIND_СТУДЕНТ:

– Мій вибір цієї п’єси Василя Сигарєва спровокований і зовнішніми, і внутрішніми обставинами. Власне, завданням на цей семестр було поставити сучасну драму. Я перечитала багато творів і зупинилася на цьому тексті. Чому? Я народилася й виросла в селі. Й особисто для мене проблема, яку зачіпає автор, звучить дуже гостро. Це проблема навіть не алкоголізму, а послідовного руйнування власного життя, стосунків із близькими, поступової повільної деградації. Я бачила багато прикладів, коли люди втрачають дорогоцінний час і не помічають, як минає їхнє життя, як ростуть їхні діти. Тож і захотіла про це розповісти.

Завдяки OPEN_MIND_СТУДЕНТ мій навчальний спектакль потрапив на професійну сцену. Сподіваюся, моїм викладачам із фаху Андрієві Білоусу та Станіславу Жиркову, як і глядачам «Золотих воріт», вистава буде до вподоби. Над яким матеріалом працюватиму далі – поки не знаю. Однак, звісно, такий досвід надихає на подальшу роботу.

Як потрапити у проект OPEN_MIND_СТУДЕНТ? Дуже просто – надіслати на електронну адресу theatre.zv@gmail.com:
запрошення на виставу для представника театру «Золоті Ворота» – охочим із Києва;
відеозапис вистави – охочим з інших міст.

Ірина ЧУЖИНОВАПопередня публікація розділу Смужка життя в океані
Наступна публікація розділу У Луцьку показали виставу, присвячену Героям Небесної Сотні

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар