Виставка сучасних українських митців-ювелірів у Музеї історичних коштовностей об’єднала всю Україну

0344
Виставка сучасних українських митців-ювелірів у Музеї історичних коштовностей об’єднала всю Україну ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Музей історичних коштовностей України (філія Національного музею історії України) вперше з 2006 року відкрив виставку сучасного українського ювелірного мистецтва - «Тендітна мить торкає вічність», на якій 18 майстрів зі всієї України представили 44 роботи на квіткову тематику.

Відкриття виставки розпочалося із дефіле дівчат із модельної агенції Katrin models у вінках від бренду Pidlipska, розкішних сукнях ТМ Golda та авторських прикрасах від Irina Sergienko STYLE та Lyubov Varava.

На виставці у двох вітринах красуються орхідеї, жоржини, волошки, хризантеми, дзвіночки, мальви, квітка гінкго білоба, якій 200 млн років, казкові квіти та символи різних країн світу, як-от японська троянда чи квітка Сахари.

«Будь-який витвір мистецтва – це спосіб осмислення навколишнього світу. Перевагою ювелірного мистецтва є те, що твори переживають не лише творців, а й цілі покоління і народи. Наш музей цьому підтвердження. За творами ювелірного мистецтва наші науковці вивчають спосіб мислення давніх людей: у що вони вірили, кому молилися, як жили. На виставку «Тендітна мить торкає вічність» запрошую подивитися не з боку минулого, а з огляду майбутнього. Уявімо себе нашими нащадками, що вони думатимуть про ці твори та людей, які жили у 2017 році. Перш за все, майбітні покоління зрозуміють, що у 2017 році люди любили квіти, як це було з давніх-давен», – під час відкриття виставки «Тендітна мить торкає вічність» у Музеї історичних коштовностей України (МІКУ) сказала куратор виставки, старший науковий співробітник МІКУ Ірина Удовиченко.

Учасники виставки – кияни Віталій Хоменко, Юрій Оровецький, Олена Ястреб, Володимир Балибердін, Олександра Барбалат, Максим Столяр, родина Паламарчуків (чоловік і дружина Борис і Ярослава), Маргарита Квіткова, Оксана Якимова, Світлана Лазоряк, Ірина Карпова, а також Майя Котельницька (Львів), Айдер Асанов (Бахчисарай) Тетяна Калюжна (Донецьк-Київ), Олександр Венгер (Одеса), брати Кочути – Юрій і Роман, Ігор (Ужгород), Ярослава Келлерманн (Полтава), українсько-грузинська фірма Lavichuza Enamel, яку заснувало подружжя Вікторія та Лаша.

Дизайнер ювелірних виробів Тетяна Калюжна розповіла про унікальність України, в надрах землі якої народжується цінне каміння – матеріали для ексклюзивних прикрас. Саме завдяки багатій українській землі майстрині вдалося створити три каблучки, які об’єднують Україну. Їх прикрашають орхідеї з каміння, знайденого в різних куточках України: бурштин – із Заходу, цитрин – із Центру, вугілля – зі Сходу.

Борис Паламарчук із дружиною, майстром-емальєром Ярославою багато років мріяли вийти на такий рівень майстерності, щоб бути представленими в найголовнішій скарбниці України – Музеї історичних коштовностей України. На знак подяки за організацію виставки вони подарували у фонд Музею хрест зі срібла з позолотою в техніці гаряча емаль. «Сподіваємося, в Музеї історичних коштовностей України колись зʼявиться у постійній експозиції вітрина сучасних майстрів», – додав Борис Паламарчук.

Олена Ястреб також подякувала організаторам за виставку. «Таким чином Музеєм історичних коштовностей України зацікавиться молоде покоління, приходитимуть нові люди. Я сама була дуже здивована ювелірними роботами, які тут зберігаються», – сказала Олена Ястреб і закликала відвідати виставку «Тендітна мить торкає вічність» та ознайомитися із сучасним ювелірним мистецтвом у контексті історії.

Виставка «Тендітна мить торкає вічність» триватиме до 21 січня 2017 року в Музеї історичних коштовностей України (філія НМІУ) на вул. Лаврській, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Телефон (044) 280 13 96.

Національний музей історії Украї́ни

Фото: facebook.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар