Журнал "Українська культура"

0187211
Журнал "Українська культура". Підписатися на Журнал "Українська культура" з доставкою поштою по Україні.

Номери журналу

«Украї́нська культу́ра» — один із найстаріших культурологічних журналів в Україні. Основні теми — музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн, фотографія. Видавець — «Національне газетно-журнальне видавництво». Засновником видання виступає Міністерство культури України, яке здійснює його часткове фінансування; також залучаються кошти меценатів.

Перший номер журналу під назвою рос. «Путь к комунизму» вийшов у червні 1921 року. Через три роки його було перейменовано на «Шлях до комунізму». За словами Андрія Яремчука, це був агітаційний листок з рекомендаціями, як організовувати червоні кутки, проводити антирелігійну пропаганду, запроваджувати нові радянські обряди. У 1926–1928 роках почали з'являтися матеріали про театр, кіно. Загалом журнал мав 12 назв, серед них — «Робочий клуб», «Селянський будинок», «Культробітник», «Культфронт», «Колбуд». Під час Німецько-радянської війни не видавався. У 1954 році отримав назву «Соціалістична культура».

У 1991 році, з проголошенням незалежності України, журнал дістав сучасну назву «Українська культура». Згодом редакцію очолив публіцист Андрій Яремчук. Новим вектором видання стали утвердження національної самосвідомості читачів, захист національних пріоритетів у культурі і мистецтві, висвітлення справжньої, а не викривленої української історії, духовності та науки. Журнал почав публікувати матеріали про раніше заборонених тоталітарним режимом видатних діячів української культури, церкви, а також діаспори.

Свого часу в журналі вийшли публікації:

Влітку 2011 року, після перерви, випуск журналу було поновлено в оновленому форматі. 1 червня 2011 року спеціальний англомовний випуск журналу представили на відкритті українського павільйону на 54-му Венеційському бієнале. Виходу українського примірника передувала промокампанія в Києві під гаслом «Українська культура. Будьмо уважні».

Головний редактор журналу (з березня 2016 року) — Юрій Сорока.

"Українська культура" у фейсбуці — https://www.facebook.com/magazineUK

Передплатити онлайнПопередня публікація розділу Журнал "Український театр"
Наступна публікація розділу Газета "Кримська світлиця"

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар