Знімай відео і перемагай

0765
Знімай відео і перемагай ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Якщо ви досі сумніваєтеся в доцільності розпочатої три роки тому в Україні децентралізації, перегляньте зняті підлітками відео, які цьогоріч стали переможцями  1Х Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю  «Дитятко» в номінації «Місцеве самоврядування – це ми!».

В одному з них юні кіношники наводять лад у  столичному  житловому будинку, переконливо доводячи дорослим, що коли ті призвичаїлися до бруду, поламаних ліфтів, обшарпаних стін, обклеєних  різнокаліберними папірцями-оголошеннями сходових клітин, у них немає часу зупинитися і замислитися, що ліпше жити  в чистоті, то за справу беруться діти. Змінюючи свій дім, вони  змінюють довколишній світ.

У другому  старшокласники спершу жартома, а затим серйозно розповідають історію успіху своєї громади, голова якої знаходить час, щоб зустрітися з місцевою дітворою. Спільно вони не лише малюють на папері план перетворення їхньої громади із заштатного провінційного містечка в сонячне привітне селище, а й реалізовують цей документ у життя –  разом з дорослими чистять ставок, садять  клени і липи у парку, напівзруйноване приміщення перетворюють на сучасний дитячий спортивний заклад.

Автори третього доступно пояснюють, чому хочуть жити саме в об’єднаній територіальній громаді.  Бо тепер навіть діти знають, що  завдяки  децентралізації вітчизняні ОТГ стали фінансово спроможними, оскільки держава поділилася  з ними не лише правами, а й коштами.

Позитивний приклад вони побачили не деінде, а безпосередньо в себе вдома -- у селищі Чкалове на Харківщині. У селищному бюджеті зокрема з’явилися гроші і для  реконструкції школи, придбання сучасного обладнання для навчальних кабінетів, створення належної спортивної бази, залучення до викладання  кваліфікованих педагогів. 

Як прокоментував результати цьогорічного телефестивалю «Дитятко» менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація» Андрій Гук, авторитетне журі  було приємно вражене і кількістю учасників творчого змагання, і змістом та якістю представлених відеороликів. Дитяча аудиторія, каже він, – чутливий камертон новацій. Якщо вона жваво реагує на них, то  це беззаперечне свідчення: наша країна поступово зміняється на краще.

Автори роликів-переможців наприкінці року традиційно поїдуть до французького Страсбурга , щоб наочно переконатися: місцева демократія – це своєрідний компас, який показує країнам нашого континенту шлях до успішного і заможного життя.

Олег Яковенко

Фото: semenovka.at.uaМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар