Актуальні новини

12 лютого – Свято Трьох святих: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні потрібно будувати плани на майбутнє, і вони обов&#039язково збудуться!

12 лютого православні християни святкують Собор трьох Святих. За народним календарем дата отримала назву Трьохсвятіє, Васильєв день, інформує .

Що це за свято?

Це соборне свято присвячене вселенським вчителям Василю Великому, Іоанну Златоусту і Григорію Богослову. Коли в Константинополі зайшла суперечка, хто є першим Батьком Церкви, вони всі разом з'явилися митрополиту і сказали, що перед Богом рівні, свято має бути загальним (його по-іншому ще називають святом сімейної святості).

Обряди й традиції цього дня

12 лютого на Русі готували дичину, наповнюючи її різними начинками і красиво прикрашаючи, накривали щедрий стіл і звали гостей. Але полювати в цей день суворо заборонялося, так як в ліс ходити не слід.

Там звірі починають грати весілля, ділити територію, влаштовувати поєдинки, де перемагає найсильніший. В цей час вони особливо агресивні.

За стародавньою традицією все старе взуття, яке в сім'ї вже не носять, треба виставити за двері. Вірили, що тоді весь наступний рік ніхто з домочадців не буде сваритися, а всі розлади легко вирішаться.

Є на цей день і кілька заборон:

• Суворо заборонено в'язати, шити і вишивати, прясти пряжу і прати.

• Не можна проявляти злість і ревнощі.

• Намагайтеся ні з ким не сваритися. А якщо сварка і відбулася, то відразу ж примиріться, інакше потім з цією людиною ворогувати будете весь рік.

Сміливо будуйте сьогодні плани, їм судилося здійснитися

Наші пращури у день трьох Святих будували плани на майбутнє, вірили, що задумане неодмінно здійсниться.

Насправді це дуже гарна традиція. Всім нам необхідно періодично не тільки переглядати речі і викидати непотрібні, але і аналізувати свій життєвий шлях, подумати, що в ньому зайве, а чого бракує.

  Dan Balan про стосунки з Тіною Кароль

Іншими словами, треба планувати своє життя. Але як це зробити правильно, щоб плани здійснювалися, а не залишалися мертвим вантажем?

Ось кілька корисних порад на тему, як поставити грамотну мету, щоб згодом досягти її:

1. Ваші наміри повинні бути дозованими. Не потрібно планувати грандіозні зміни, типу «з понеділка почну жити по-новому». Цілі розбивайте на окремі етапи, для кожного з яких відводьте певний час на виконання.

Наприклад, не плануйте за рік досконало оволодіти іноземною мовою, а поставте для початку дві невеликі цілі – приступити до вивчення самовчителя і записатися на мовні курси.

2. Обов'язково разом з серйозними справами плануйте щось приємне – невелику подорож, про яку мрієте вже не один рік; бажану покупку; захоплююче хобі, якщо раніше на нього не знаходили часу.

3. Ніколи не ставте цілі, що стосуються особистого життя, їх заплановане виконання практично неможливе. Наприклад, не можна намітити весілля, навіть якщо ви вже давно зустрічаєтеся з хлопцем, якщо він не має наміру зробити вам пропозицію руки і серця.

4. Не плануйте ті цілі, виконання яких залежить не тільки від вас. Наприклад, якщо захочете затіяти якусь справу з друзями, але вони вас не підтримають, будете засмучуватися і відчувати себе невдахою від того, що план не здійснено.

5. Не міняйте відразу всі напрямки в своєму житті – і умови проживання, і здоров'я, і роботу. Часто, поставивши так багато цілей, не вдається досягти жодної.

Почніть, наприклад, зі здоров'я, поміняйте режим, харчування, займіться спортом. Коли втянитесь, можна планувати і щось пов'язане з роботою, знайти додаткове джерело доходу. А потім вже можна і зайнятися ремонтом у квартирі.

  Два фільми про війну в Україні отримали призи на фестивалі «Санденс»

І ще, не ставте всіх навколо до відома про свої плани, за потреби можете поділитися лише з найріднішими. Зате, коли досягнете цілей, ваш успіх стане для багатьох приємним сюрпризом.

Народні прикмети

Сильний вітер 12 лютого віщує похмурий і сирий рік.

Якщо сьогодні сонце періодично ховається за хмарами, будьте готові до сніжної бурі.

Залишити відповідь