Цей день у слов’ян вважався нещасливим, його намагалися перечекати, займаючись повсякденними дрібними справами.

Православні християни 28 квітня згадують апостола від 70-ти Пуда. Дата за народним календарем називається Пудів день або святий Пуд, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Пуд?

Проживав Пуд в I столітті, служив у римському Сенаті, був учнем і послідовником апостола Павла. В будинку у Пуда збиралися першоверховні апостоли, туди ж приходили віруючі християни.

Таким чином, житло перетворилося в церкву, яку назвали Пастирською. За переказами в ній здійснював священні дії сам апостол Петро.

У період правління імператора Нерона почалися гоніння на християнство. Близько 67 року в Римі Пуд зазнав мученицької смерті.

Які обряди і традиції існують на цей день?

28 квітня бджолярі за традицією оглядали омшаники, куди на зиму ставили бджолині вулики. Якщо було вже досить тепло, то вулики діставали і виносили ближче до квітучих дерев.

В народі з цього приводу навіть приказку придумали: «На день святого Пуда діставай бджіл з-під спуда».

На Русі бджілок дуже шанували, вірили, що вони угодниці Божі, бо приносять віск для виготовлення свічок. Вбити бджолу вважалося жахливим вчинком. А якщо хтось крав колоди з бджільника, це прирівнювали до крадіжки з храму образу Господнього.

Наші пращури помітили, що в ніч на 28 квітня сняться віщі сни:

• Якщо будете в сновидінні спідню білизну на людях розвішувати, значить у реальному житті очікується конфлікт із сусідами.

• Приснилася смітинка в оці, значить, у вас є ворог, який намагається будувати підступи і заважає.

• Гризти сухарі у сні — до пліток про вас.

• Якщо сниться, що замерзли, значить, з коханою людиною намічається охолодження у відносинах.

  2 липня — Зосима Пасіка: історія, традиції та прикмети свята

• Погано, якщо сниться дзвін дзвонів — це до пожежі.

Заборони та дозволи в Пудів день

28 квітня у слов’ян вважався нещасливим днем, його намагалися перечекати, займаючись повсякденними дрібними справами. Багато працювати сьогодні не можна, і обов’язково треба робити перерви, інакше можна на весь свій рід і на себе накликати нещастя.

Також наші предки старалися в Пудів день допізна не допрацьовуватися, тому що можна було залучити до себе велику біду. Так що бажано сьогодні раніше звільнитися від роботи і побільше ввечері відпочити.

А якщо є така можливість, то краще в цей день відправитися на річку або в ліс, де привести в порядок свої думки і трошки про майбутнє помріяти.

Що ще категорично не можна робити в Пудів день?

1. Нікому не давайте грошей у борг, інакше борг потім не заберете.

2. Не вимірюйте сьогодні зріст, наприклад, для пошиття або купівлі одягу. Згідно з народними забобонами людина, з якої 28 квітня знімуть мірки, незабаром може померти.

3. Подушки з матрацами не перетрушуйте, інакше своє щастя витрусите.

4. Щоб не накликати на себе очні хвороби і проблеми із зором, не їжте сьогодні яйця з-під чорної курки. Додайте їх в їжу домашній худобі або скористайтеся на наступний день.

5. Тримайте сьогодні язик за зубами і не діліться навіть з найближчими людьми своїми потаємними думками і таємницями, інакше вони можуть стати надбанням громадськості.

6. Гілочки горобини не обламуйте, а то будете мучитися нестерпним зубним болем. Позбутися від нього можна, якщо підійти до горобинового дерева і погризти гілку, не відламуючи її.

Люди вірили, хто заборони порушить, в того виникнуть великі проблеми зі здоров’ям, на любовному поприщі і у фінансовій сфері.

  Юрій Ткач разом з дружиною і донькою відпочиває в сонячному Таїланді

Що можна робити в Пудів день?

Сьогодні бажано змінити постільну білизну. Того, хто 28 квітня на чистій постелі засне, очікує зміцнення відносин з родичами, знайомства з цікавими людьми, цілий ряд добрих і приємних подій у житті.

Тим, хто тримає пасіки, 28 квітня треба провести обряд, що захищає від смерті на цілий рік. Треба дістати з омшаника бджіл, самому перехреститися, а потім і комах і вимовити:

«Трудівниці-бджілки, допоможіть, цілющим медом нас нагодуйте і від страшної смерті захистіть». Коли бджоли дадуть перший мед, треба з’їсти його три ложки і прочитати при цьому молитву «Отче наш». Продавати такий мед не можна.

Погодні прикмети на 28 квітня

  • Якщо зоря сьогодні червоного кольору, значить, чекайте або дощу, або сильного вітру.
  • Граки 28 квітня пустують і грають до сонячної і теплої погоди на найближчий тиждень.