Актуальні новини

За сприяння мистецтва: У Львові відбудеться концерт сучасної класичної музики на користь ЗСУ

Вечір «Можливість. Бути. Тут. Орест Смовж & Альберт Саприкін» запланований на 23 квітня о 18.00 в арт-центрі «Дзиґа». Організовує захід музична спільнота «Плятформа «15».Втілювачі проєкту запрошують на вечір незвичної, тихої музики, що допоможе прислухатись до себе та відчути простір тут і зараз: «Це буде вечір можливостей: слухати, творити, бути, тут».
Орест Смовж – музикант, скрипаль з активним репертуаром останніх 800 років, організатор музичних подій.

Альберт Саприкін – піаніст, композитор, співзасновник платформи сучасної академічної музики Kyiv Contemporary Music Days, учасник команди Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.
У програмі: Джон Кейдж – Two6; Jukka Tiensuu – rubato для будь-якого ансамблю; Альберт Саприкін – aaria для скрипки та інших.
Квитки можна придбати онлайн або при вході на концерт. Вартість – 200 гривень. Половину отриманих коштів скерують на підтримку Збройних сил України. Звіт про використання коштів буде оприлюднено на сторінках у соціальних мережах організаторів.
Подія у соцмережах – https://www.facebook.com/events/896798847816472
Довідково:«Плятформа «15» – музична спільнота, що просуває класичну музику в суспільний простір, розповідає про музичні події в Україні та організовує концерти.Поштовхом для створення нашої молодіжної музичної спільноти «Плятформа «15» стало усвідомлення важливості творчої комунікації та якісного збагачення українського інформаційного простору за допомогою Інтернет-ресурсів.
Діяльність спільноти полягає в пропагуванні класичної музики насамперед для молоді і для людей, які користуються соціальними мережами;  в організації концертів та вихованні потенційної публіки.
«Плятформа 1/5» – досить юна спільнота. Створена 7 червня 2021 року. 
Основний склад команди – чотири ініціативні студентки Львівської та Київської музичних академій.
Роксолана Кіт (Бучач-Львів) – ідейна засновниця «Плятформи 1/5», студентка ЛНМА імені Миколи Лисенка (кафедра фортепіано, клас Оксани Рапіти), лавреатка всеукраїнських конкурсів, волонтерка музичних та літературних фестивалів України.
Марічка Гаврецька (Львів) – авторка дописів, ілюстраторка, студентка ЛНМА (кафедра музичної медієвістики та україністики).
Христина Макух (Львів) – авторка текстів, виконавиця, відповідальна за внутрішню комунікацію, студентка ЛМНА (кафедра скрипки, клас Оксани Гаргай), лавреатка всеукраїнських конкурсів, учасниця майстер-класів Лідії Футорської, Богдани Півненко, Назарія Кожухаря.
Кафтан Уляна (Тернопіль–Львів) – авторка дописів, студентка ЛНМА (кафедра музичної медієвістики та україністики), учасниця проєкту «Латинська українська нотна спадщина», волонтерка музичних та літературних фестивалів України.
Невід’ємною складовою «Плятформи 1/5» є висвітлення актуальних культурних подій (відгуки на музичні фестивалі, перформанси, прем’єри) та організація власних концертів-лекцій з дискурсом. Таким стало турне «В Русі» сімома містами України (Львів, Бучач, Тернопіль, Кропивницький, Полтава, Київ, Харків), справжнє досягнення якого – щирі післяконцертні відгуки слухачів, численні побажання продовжувати діяльність та завітати ще раз з новими концертами-лекціями.
Впродовж майже річного існування спільноті вдалося плідно співпрацювати з відомими високопрофесійними музикантами, культурно-освітніми закладами, та інтернет-медіа.
Зокрема, в рамках XXVII Міжнародного фестивалю сучасної музики  «Контрасти» команда «Плятформи 1/5» пильно слідкувала за кожним днем фестивалю і співпрацювала з медіа «The Claquers». Результатом спільної ініціативи стали відеозаписи циклу інтерв’ю «У присутності художника» у Львівській національній філармонії. Згодом інтерв’ю були опубліковані в текстовому форматі. Ідея полягала в тому, щоб обмінюватись досвідом між старшим та молодшими поколіннями музикантів однієї спеціалізації. Учасниками розмов стали Золтан Алмаші, Наталя Кожушко, Антоній Баришевський, Марія Ткачик, Юрій Пікуш, Максим Шадько.
Також разом з творчою Майстернею інтерпретації сучасної музики (Київ) відбулась онлайн-зустріч з естонською органісткою Уллою Крігул (модераторка – Дар’я Максимова), під час якої було піднято теми пошуку і вдосконалення індивідуальності виконавця та унікальності сучасної музики.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.Фото організаторів події

  У Києві помер син Сергія Параджанова

Залишити відповідь