8 червня — Карп Корополов: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна псувати стосунки з рідними та близькими, влаштовувати сварки, скандали – конфлікт виявиться затяжним.

Карп Карполов — народно-християнське свято, яке щорічно відзначають 8 червня і вшановують пам’ять Святого Карпа. Ми розповімо про традиції та прикмети свята, інформує Ukr.Media.

Значення свята Карп Корополов

У 1 столітті жив чоловік на ім’я Карп, який був послідовником святого Павла. Для чоловіка було честю служити апостолу, тому він беззаперечно виконував всі його доручення, доставляв його послання народу.

Павло багато років пропрацював рука об руку з Карпом, дуже довіряв йому і був упевнений в його благородності, сильному дусі, безумовній вірі у Всевишнього. Тоді він вирішив призначити Карпа єпископом міста Берії.

Карп був людиною з хорошим терпінням, але одного разу раптово ним опанувала глибока печаль, коли він дізнався, що дві людини відвернулися від Бога. Тоді чоловік звернувся до Господа, попросивши покарати цих людей.

Раптом перед ним з’явився Ісус. Карп був радий його бачити, очікував, що Всевишній покарає невіруючих. Однак Господь простягнув грішникам руку допомоги. Карп зрозумів, що Бог, незважаючи ні на що, готовий пробачити кожному.

Поки Карп був єпископом в Берії, він прищепив любов до Бога багатьом людям. Але юдеї були проти його вчень, і жорстоко розправилися з ним. Тепер щороку 8 червня православні відзначають свято в пам’ять про Карпа.

Обряди і традиції дня

Згідно з повір’ями свято Карпа Корополова приносить удачу рибалкам. Тому в цей день чоловіки збиралися великими компаніями і йшли на риболовлю. На Русі вважали, що в цей день ловиться саме короп, і той хто зловив таку рибу — буде щасливий і здоровий весь рік. Тому день і був названий “Корополовним”.

Наші предки вважали, що святий Карп в святковий день привертає успіх у всіх справах. Тому люди виходили на берег річки або будь-якої іншої водойми, і вимовляли молитву святому, просячи допомоги в насущних справах.

  17 листопада — Єрьомін день, Ярема — сиди вдома: історія, традиції та прикмети свята

У старослов’янській Русі проводили обряд: кидали у водойму вбиту на полюванні тварину, щоб пригостити коропа. І якщо вдавалося зловити рибу в цей день — людину чекала велика удача, а якщо випадково виловиш тварину — занепокоєння, неврожай і хвороби.

Також, в це свято господарі будинку звали пічника, який оглядав печі і каміни, при необхідності робив ремонт. Вважалося, що така людина має хороші відносини з духами, що живуть за грубкою і охороняють житло від усього злого. Після проведення робіт пічника годували короваєм, шматок якого клали за грубку, щоб задобрити потривоженого ремонтом будинкового.

Також в день Корополова виставляли посуд під дерева шипшини, які цвіли в цей період. Це робили для позбавлення від неприємного запаху від кухонних ємностей. Люди і самі сиділи під квітучими кущами, дихали їх ароматом, вважаючи, що це допомагає поправити здоров’я і зарядитися “літнім духом”.

Із засушених плодів торішньої шипшини в свято готували настій, який мав незвичайну цілющу силу. Його регулярне вживання допомагало запобігти багатьом хворобам.

Для приготування потрібно потовкти 2 столові ложки сухих ягід, заварити їх 2 кружками окропу, дати настоятися в термосі протягом 6 годин. Потім процідити. Приймати по половині склянки тричі на день.

Настій шипшини в народній медицині використовують досі. Він допомагає зміцнити серце, нормалізувати артеріальний тиск, підвищити імунні сили організму.

Прикмети

Існує кілька прикмет в день Карпа Корополова, які в основному пов’язані з погодою:

  • багато комарів — останні тижні місяця будуть теплими, але підуть дощі;
  • стрекоче безліч коників — очікується посуха в найближчі дні;
  • видно рибу на поверхні водойми — незабаром похолодає і буде сиро;
  • активно хлюпаються качки на озері або річці — в найближчі дні будуть рясні дощі.
  "Моя порада: тікайте": Історія відносин Кейт Бекінсейл, актриси що "притягує" хлопців молодших за себе