4 серпня – День Марії Магдалини: історія, звичаї та традиції свята. Не варто сьогодні сваритися, лихословити, ображатися чи ображати інших.

Марія Магдалина, велика послідовниця Ісуса, з давніх пір шанується в православ’ї як свята, рівна за статусом апостолам. Вона прославляла слово Господнє, слідувала за Христом до кінця його днів. Православна церква шанує її як мироносицю (несе миро — ароматна олія, якою Марія помазувала тіло воскреслого Сина Божого), чисту від мирських гріхів, в той час як традиційні католицькі писання представляють дівчину блудницею, яка покаялася, прийняла нове життя. Пам’ять її щорічно вшановується 4 серпня, в день святої мироносиці Марії Магдалини, інформує Ukr.Media.

Історія житія мироносиці

Рівноапостольна діва народилася в ізраїльському місті Магдала в 1 столітті до н.е. Жителі Галілеї відрізнялися запальною вдачею і безпосередністю — такою була і Марія. З юності свята страждала біснуванням, тяжкою недугою, що вражає розум. Через захворювання їй з’явився Всевишній, сама вона знайшла відданість і справжню віру.

Коли Ісус вигнав із страждаючої сім бісів, Марія залишила все мирське і покірно пішла за Месією разом з іншими зціленими дружинами. Протягом багатьох днів піклувалася вона про Христа, покірно служачи йому. Не залишила дівчина Сина Божого навіть коли він був схоплений іудеями, і віра багатьох учнів згасла. У момент ходи на гору Голгофу після бичування Магдалина зі сльозами на очах йшла слідом, будучи присутньою в кінцевому підсумку при розп’ятті. Майже всі прихильники Спасителя в страх кинулися бігти, а вона залишалася біля хреста з апостолом Іоанном і Богородицею.

Служачи великому пророку за життя, мироносиця захотіла віддати данину поваги і після його загибелі. Вона помазувала ноги месії пахощами, за що була удостоєна честі першою побачити чудо воскресіння. На прохання Ісуса поспішила дівчина сповістити про радісну подію, прославляючи назаретянина: “Христов Воскрес!”. Проповідувала, розповідала про подію вона в Єрусалимі, в Римі, в містах Малої Азії. У якості першої благовісниці вознесіння діва була удостоєна чину рівноапостольної святої.

  Документальний фільм про Донбас "Віддалений гавкіт собак" номінували на премію "Еммі"

Вважалося, що саме Магдалина поклала основи для звичаїв святкування Великодня. Будучи в Римі вона зустріла імператора Тіверія і піднесла йому червоне яйце як символ переродження. Спростувати або підтвердити версію нікому досі не вдалося, але вже яке століття православні християни з честю відзначають світле свято за всіма канонами.

Як наші предки відзначали народне свято

Будь-які польові роботи в цю дату суворо заборонялися — вірили, що в разі непокори Господь покарає працівників градом і тривалою грозою. У ліс при цьому ходили із задоволенням. Жінки і діти відправлялися на збір лісових і садових ягід, з яких в подальшому варили варення, компоти, сушили суміші на зиму. Крім цього господині приймалися за домашню роботу, присвячуючи весь свій час сім’ї та налагодженню побуту. В день Марії Магдалини традиційно затівали велике прибирання — мили вікна, розбирали засіки, змітали павутину з кутів. Для цього використовували спеціальні березові віники, заготовлені на Трійцю.

Не бажано 4 серпня ходити босими ногами по ранковій росі. Говорили, що вона належить Магдалині, великій заступниці всього жіночого роду. На її честь напередодні свята влаштовували молебень у храмах, оспівували молитви на честь Святої, запитуючи про зцілення або позбавлення від гріховної одержимості.