Актуальні новини

У прокат виходить фільм про українську армійську авіацію

10 жовтня на екрани виходить документальний фільм «Підйомна сила», який на реальних бойових завданнях показує, як працює українська авіація. Над фільмом працювали режисер Олександр Стратієнко, авіатор Тімур Фаткуллін та команда Aerotim. У фільмі знялися реальні пілоти та авіатори, які літали в оточений Маріуполь, на острів Зміїний чи виконували завдання в тилу ворога.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1594307 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1594307{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }

«Головна ідея фільму вмістилася в його назві «Підйомна сила». Він саме про цю незриму силу, від якої серце бʼється швидше і радісніше, від якої багатотонні гвинтокрилі машини здіймаються в повітря, як граціозні птахи, яка дає надію і відганяє страх, яка змушує поступитись навіть гравітацію. Ми хотіли, щоб глядач не тільки побачив і відчув, але найголовніше – віднайшов її джерело в собі. Тож у нас була надскладна задача – показати те, що неможливо побачити очима, те що неможливо препарувати і дослідити навіть під найпотужнішим мікроскопом», – зазначає Тімур Фаткуллін.


Весь фільм побудований на реальних історіях (кадр з фільму)

Весь фільм побудований на реальних історіях. Усі герої – борттехніки, інженери, авіанавідники та бойові пілоти, які зараз захищають Україну. Стрічка «Підйомна сила» показує, як проходить робота авіаторів вночі чи в режимі радіотиші, а також під час тренувань та роботи на полігоні.

«Основна ціль фільму – висвітлити особливості та специфіку роботи армійської авіації, передати почуття та характер людей, з яких цей окремий світ складається. Ідейно ми хотіли розповісти історії про наших героїв, яких до цього світ ще не чув. Передати їхній дух та надихнути глядача. У фільмі ми розкриваємо питання мотивації, внутрішніх почуттів та переживань, підтримки військових та України загалом», – додає Олександр Стратієнко.

  У Софійському соборі освятили репліку меча покровителя українського війська - гетьмана Сагайдачного

Загалом над зйомками працювали близько 15 людей протягом одного року. Зйомки проходили у Полтаві, Костянтинівці, Словʼянську, Харкові, Києві та Львові. У результаті вийшов справжній документальний екшн, який за складністю зйомок нагадує голлівудський фільм. Зокрема, навесні знімали сцени з повітря під час пусків ракет, взимку – у складних метеоумовах, а восени – мокли під дощем.

Стрічку в прокат випускає кінодистриб’юторська компанія B&H Film Distribution Company.

Залишити відповідь