Актуальні новини

На конкурсі «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото 2024 року із Закарпаття

В українській частині міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» за 2024 рік представили переможця номінації «Найкраще фото регіонів України» із Закарпаття. Найкращою світлиною регіону обрали фото Невицького замку.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1608272 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1608272{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }

Як повідомили організатори конкурсу 15 квітня, фотограф Олександр Мальон зазнімкував Невицький замок 20 квітня 2024 року.

Невицький замок – напівзруйнована фортеця XIIІ століття, розташована біля села Невицьке Ужгородського району, є пам’яткою архітектури національного значення. Замок стоїть на горі вулканічного походження, заввишки 125 метрів, і з нього відкривається панорама на Ужанську долину. З часу заснування Невицький замок стояв на варті важливих торгових шляхів регіону. Так, Угорське королівство сполучалось з Галицько-Волинською державою, Польщею, Литвою і Московією. Фортеця зазнала значних ушкоджень після монголо-татарської навали 1241 року, але з часом її відновили.

Невицький замок. Фото Олександра Мальона
Невицький замок. Фото Олександра МальонаНевицький замок. Фото Олександра МальонаНевицький замок. Фото Олександра Мальона

З 1328 року Невицький замок на понад три століття опинився в руках угорських графів Другетів. За їх правління фортеця остаточно набула рис італійських та ірландських замків. У 1644 році замок зруйнувала армія трансільванського князя Дьєрдя II Ракоці. У 1879 році поруч із замком заклали сад Ваґнера (на честь угорського вченого — садовода Карла Ваґнера) та спорудили фонтан із природним тиском води. У ніч на 11 березня 2019 року дах триповерхової вежі Донжон завалився від буревію і до 2021 у замку проводилися реставраційні роботи.

Зазначимо, журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» вже відзначало фото Невицького замку як найкраще у Закарпатській області у 2013 році. Також у попередні роки перемагали світлини із зображенням інших пам’яток області: резиденція єпископа в Ужгороді, Михайлівська церква у селі Ужок, Миколаївський жіночий монастир у Мукачеві, дерев’яна Миколаївська церква (верхня) у селі Середнє Водяне, палац графів Шенборнів у селі Карпати, Угочанський замок на околиці міста Виноградова, Дзвіниця церкви Вознесіння Господнього у селищі Ясіня, Ужгородський Хрестовоздвиженський греко-католицький катедральний собор, дзвіниця церкви Святого Духа у селі Гукливий та руїни Хустського замку.

  Євген Кошовий розповів, як йому живеться з тещею

У конкурсних списках пам’яток Закарпатської області є 1225 об’єктів культурної спадщини, 559 з них проілюстровано світлинами у Вікісховищі.

Залишити відповідь