На день Параскеви не можна в’язати, вишивати і шити. Під строгою забороною купання.

10 листопада в православ’ї вшановують мученицю Параскеву. Особливо цей день чекають представниці прекрасної статі, оскільки свята Параскева вважалася на Русі жіночою покровителькою, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Параскева?

Проживала Параскева в III столітті, родом походила з багатої сім’ї. Але замість того, щоб ні в чому не відмовляти собі та жити в розкоші, Параскева повністю присвятила життя Христовій вірі і дала обітницю безшлюбності.

Вона вела аскетичний спосіб життя; піддавалася гонінням; до традицій християнства ставилася дуже ревно, заохочувала тих, хто їх виконував, і жорстоко карала відступників. Параскева прийняла мученицьку смерть, ставши в православ’ї взірцем стійкості та справжньої християнки.

Заборони сьогоднішнього дня

Параскева допомагає працьовитим господиням і благочестивим жінкам, їх вона любить і благословляє. Тому якщо хочете звернутися до святої і бути почутими, напередодні дня її шанування (9 листопада) проведіть в будинку генеральне прибирання і виконайте всі господарські справи, щоб 10 листопада присвятити день молитвам і не відволікатися на домашню роботу.

На день Параскеви здавна існує кілька заборон, запам’ятайте їх і ніколи не порушуйте:

• Забороняється рукоділля — не можна в’язати, вишивати та шити. Порушниць за непослух Параскева карає жорстоко. У старовину єдине, що можна було робити жінкам 10 листопада, так це тріпати та м’яти льон.

• Під суворою забороною купання дітей і дорослих, миття підлоги в оселі, прання. Наші предки вірили, що вода в колодязях в цей день освячена, і грішно застосовувати її для господарських потреб.

А якщо хто порушував заборону, і використовував 10 листопада колодязну воду для миття, то незабаром порушник починав хворіти, а колодязь пересихав. У народі казали — хто в день Параскеви підлогу в будинку помиє, тому в потойбічному світі в помиях валятися.

  Дуже потужні молитви

• Не можна сьогодні жартувати над людьми, насміхатися, влаштовувати розіграші. Народна мудрість каже: «Хто на Параскеву насміхається над іншими, тому в потойбічному світі ох як дістанеться».

Оскільки на Русі Параскеву вважали головною упорядницею жіночого щастя, то дуже боялися порушення заборон і суворо дотримувалися їх, особливо в тих сім’ях, де росли юні дочки на виданні.

З якими проханнями звертаються до святої Параскеви?

Моляться святій і дорослі жінки, і юні дівчата. Кожна зі своїми проханнями звертається до Параскеви. Одні просять послати сімейне щастя, життєву удачу, здоров’я рідним. А незаміжні дівчата молять святу про гідного нареченого, весілля і вдалий шлюб.

При невдачі в коханні

Буває, що дівчина і красуня, і розумниця, а в любові їй ніяк не щастить. Тоді в день Параскеви проводять такий нескладний обряд.

1. Потрібно набрати води з джерела або колодязя (якщо немає такої можливості, використовуйте талу воду або звичайну з-під крана).

2. Налийте воду в ємність, і складіть в неї свої особисті речі (гребінці, шпильки, прикраси, дзеркало, гачки, спиці та голки, з рукоділля). Встановіть ємність навпроти ікони Параскеви та залиште на добу.

3. Наші предки вірили, що свята зарядить дрібнички та зробить їх щасливими. Почавши потім їх знову застосовувати, дівчина обов’язково позбавиться від невдачі в любові та в житті.

При очних хворобах

У народі Параскева вважається цілителькою від сліпоти та захворювань очей. Під час свого земного життя за допомогою води вона зцілювала людей, і зір повертався навіть до безнадійних хворих.

У день вшанування святої потрібно набрати чистої води з природного джерела і промити нею очі, після чого помолитися Параскеві про хороший зір.

  Вся правда про закулісся "Жіночого Кварталу" від Олени Кравець

При безплідді

Заміжнім молодим жінкам, у яких ніяк не виходить завагітніти, 10 листопада вранці треба сходити на церковну службу, де поставити свічку і помолитися біля образу святої Параскеви. Головне, бути щирими у своїх проханнях, і незабаром вийде зачати дитинку.

При недугах у дітей

Якщо дитина страждає від хронічних фізичних або душевних хвороб, в день вшанування Параскеви необхідно відвести її до природного водного джерела і тричі умити обличчя, а ще краще роздягнути та повністю з голови до п’ят облити водицею. Після такого ритуалу хвороба обов’язково відступить.