Сьогодні можна знайти цінність — скарби самі йдуть в наші руки.

Православні християни 10 травня згадують Єрусалимського єпископа і священномученика апостола Семена. Дата за народним календарем називається Семен-ранопашець або Семенів день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Семен

В християнство Семен звернувся вже у зрілому віці. Однак, він встиг стати одним з 70-ти апостолів, бо проповідував вчення Ісуса. Після смерті першого Єрусалимського єпископа Якова на його місце був обраний Семен. Він прожив 120 років і помер мученицькою смертю — був розп’ятий на хресті.

Які на цей день існують традиції і обряди?

До 10 травня повним ходом вже йшли сільськогосподарські роботи на полях і городах, доводилося рано прокидатися. Звідси і пішла народна назва дати — Семен-ранопашець.

У наших предків на сьогодні існувала заборона — не можна було приносити в будинок знайдену на вулиці тварину або пташку. Згідно з народними забобонами, 10 травня звіром або птахом може нечисть обертатися, щоб таким чином проникнути в людське житло.

Сьогодні є відмінний шанс знайти щось цікаве і цінне!

Стародавні слов’яни 10 травня відзначали свято — іменини землі. Дуже багато традицій і звичаїв було пов’язано з цією датою, більшість з них втрачена, але дещо цікаве дійшло і до наших днів.

Наприклад, якщо людина страждає серцевими хворобами, то сьогодні для зцілення потрібно взяти жменьку землі і прикласти до області серця.

Саме з дня Семена починається збір цілющих травневих рослин.

А ще в день іменин землі наші предки обов’язково вирушали шукати скарби. Ви ніколи не пробували цим займатись? Якщо чесно, то це нелегко. Шукачів скарбів завжди вважали справжніми фанатами, щоб досягти мети їм не шкода ні часу, ні коштів.

З голими руками шукати скарб не підеш, знадобиться хороше технічне оснащення. Професіонали набувають спеціальні металошукачі з вбудованою електронікою, здатною на глибині до двох метрів визначати наявність цінних металів. Таке обладнання не з дешевих, але кажуть, що результат вартий того.

Ті, хто вирушає на пошуки скарбів, обов’язково дотримуються перевірених століттями забобон і прикмет. Дізнайтеся про них, раптом вам коли-небудь теж доведеться шукати скарб.

Адже для цього не обов’язково треба копати землю в пошуках скрині з прикрасами і монетами. Можна взяти металошукач і прогулятися з ним по морському узбережжю, хвилі часто виносять з дна моря на берег щось цінне і цікаве.

1. Коли йдуть шукати скарб у лісі, неодмінно беруть з собою монетки і пляшечку води. Це відкуп для Лісовика, інакше, якщо не задобрити його, він потім може не відпустити людину з цінною знахідкою з лісової хащі.

2. Якщо при пошукових роботах ви виявите кістки скелета з осколком або кулею, то візьміть таку металеву знахідку в якості оберега. У шукачів є повір’я — куля, одного разу забрала людське життя, в інший раз його збереже.

3. Коли знаходите щось цінне, не забувайте тихенько вголос або подумки подякувати металошукачу (лопаті).

4. Якщо хочете відшукати блискучі скарби (дорогоцінні камінці, золоті прикраси або монети), то перед тим, як копати землю, начистіть штик лопати до блиску.

5. Після того, як знайдете гарну штучку, не поспішайте очищати від землі лопату або металошукач. Кажуть, що так вони не відвикнуть від цінних знахідок.

6. Коли знаходите щось дрібне, то подаруйте початківцям шукачам скарбів. Такий ритуал допоможе вам привернути до себе дорогі і цінні знахідки.

7. Займаючись пошуковими роботами, не свистіть, не кричіть і не розмовляйте.

8. Вирушати з дому на пошуки скарбу треба до того, як сонечко зійде. Згідно з прикметами, найцінніші речі знаходяться з першими променями сонця.

9. За день до пошукових робіт, киньте в людному місці на землю монетку, щоб хтось її знайшов і підібрав. Вірять, що після такого обряду шукачам скарбів обов’язково пощастить.

10. На пошуки скарбу не можна вирушати в яскравому одязі, щоб знахідку не злякати. Найкраще вбрання — камуфляж.

Погодні прикмети на 10 травня

  • Чекайте заморозків, якщо сьогодні з ранку ясна погода, а з обіду купчасті хмари по небу пішли і до вечора зникли.
  • Увечері 10 травня почнеться злива, якщо вранці трава була суха без роси.