Новини культури України

11 дивних правил етикету зі всього світу

Подорожуючи, не забудьте ознайомитись із традиціями та культурою країни, на території якої Ви перебуваєте.

Ці звичаї можуть здаватися вам занадто дивними, але вони є нормою в інших країнах, інформує .

Італія: Дозвольте чоловікові першим зайти до ресторану

В Італії, хоча і досі вважається ввічливим дозволити жінці пройти у двері першою, це правило відступає, коли настає час увійти до ресторану. Заходячи першим, чоловік може поговорити з офіціантом і забронювати столик. Якщо ви думаєте, що це дивно, то ви здивуєтесь ще більше, оскільки в Італії діє ще безліч застарілих правил етикету.

Італія: Покладіть пармезан

Звичайно у багатьох країнах цей сир подається уже на готових стравах, наприклад, посипають сиром пармезан італійські страви. В Італії це не так. Насправді, це вважається абсолютно грубою помилкою, щоб просити про таке, особливо якщо ви їсте піцу. Це тому, що сир вважається несумісним з піцею. Наприклад, як ви знаєте, що кетчуп не повинен подаватися з лососем. Проте, якщо офіціант чи господар дійсно пропонує вам додатковий сир на блюдці, то це чудово.

Індія: Не їжте лівою рукою

У Індії уникайте вживання їжі лівою рукою, тому що ліва рука сприймається як огидна, і зазвичай використовується для протирання у ванній кімнаті. Те ж саме стосується країн Близького Сходу та частини країн Африки.

Великобританія: Передайте вино лівою рукою

Здогадайтесь що? Якщо ви знаходитесь у Великобританії, ліва рука важлива – ви повинні передавати чи подавати вино лише цією рукою. Передача десертного вина правою рукою вважається грубим порушенням етикету. Інколи трапляється, що ми забуваємо передати вино. Але не хвилюйтеся. Якщо ви забудете подати вино, то людина, яка його чекає, може нагадати вам: "Ви знаєте єпископа Норвіча? Він хороший хлопець, крім того, що він завжди забуває передавати вино."

Чилі: Не користуйтеся руками під час їжі

У деяких країнах, у тому числі і нашій, цілком нормально сприймається те, щоб їсти руками певні продукти, ще в інших країнах вживання їжі руками, фактично, заохочується. Однак у Чилі не той випадок, адже там належний етикет вимагає, щоб всі страви вживались виключно за допомогою виделки та ножа.

Не змивайте папір в унітаз у жодній з цих країн

Якщо ви подорожуєте до Греції, Туреччини, Македонії, Чорногорії, Болгарії, Марокко, Єгипту або Пекіна, зверніть увагу, що місцева сантехніка не може бути розрахована на змивання туалетного паперу, а в туалетах стоять спеціальні баки для сміття для викидання паперу. Якщо ви забудете про ці правила туалетного етикету, то це може призвести до забивання унітазу, і, навіть, повеней. Переконайтеся, що ви знаєте це правило етикету, щоб уникнути певних незручностей під час перебування в одній з цих країн.

Корея: Використовуйте дві руки для прояву поваги

У Кореї, коли хтось із старших людей пропонує вам напої, правильний етикет – це брати його обома руками, а потім відвернути голову, коли ви робите свій перший ковток. Це є проявом поваги, а повага до старших сприймається серйозно в Кореї.

Індія: Текстові повідомлення замість дзвінків

Це може здатися дивним, але справа в тому, що більшість малих підприємств в Індії навіть не мають стаціонарних ліній зв'язку, що призвело до виникнення культури, в якій текстові повідомлення вважаються доцільними, і використовуються не тільки для особистого спілкування. Отже, якщо ви перебуваєте в Індії та бажаєте дізнатися, скажімо, робочий час певного магазину, надсилайте текстове повідомлення, а не дзвоніть.

Сполучене Королівство: Обережно з таким жестом пальцями

Показувати ваш середній палець комусь є поганим в багатьох країнах, але в Сполученому Королівстві також вважається не за етикетом, щоб показати комусь "V", використовуючи ваш середній палець і вказівний палець. Насправді, британці взагалі розглядають "V” як еквівалент середнього пальця.

У цих країнах не можна показувати "великий палець вверх"

У Росії, Греції, Ірані, Сардинії та частинах Західної Африки великі пальці вверх можуть трактуватись неправильно, адже тут також великі пальці можуть означати зворотнє, якщо вони вказують вниз, оскільки це також еквівалент зневаги до когось.

Франція: Цілуйте, а не обіймайте

У Франції обійми можна вважати більш інтимними, ніж поцілунок. Натомість, коли ви вітаєте когось не дуже близького, будьте готові потиснути руки або поцілувати його (двічі – по одному разу у кожну щоку, або, в деяких регіонах, навіть більше). Поряд з правилом без обіймання, ви також ніколи не повинні приносити своїм господарям хризантем (які пов'язані з похоронами) або жодної жовтої квітки (що посилає повідомлення, що чоловік господині зраджує!).

Exit mobile version