11 серпня — Калинів день: історія, традиції та прикмети свята. Дівчата, щоб бути красивими та молодими, вмивалися сьогодні соком калини.

У православ’ї 11 серпня згадують про святого Миколая Чудотворця, в цей день святкують його Різдво. За народним календарем дата називається Калинів день, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Микола народився в стародавньому Лікійському місті Патара в благочестивій і заможній християнській родині, жив у III-IV століттях. З дитинства він був дуже релігійним хлопчиком, тому і прийняв рішення все своє життя присвятити Господу. Святий Миколай відомий численними чудовими справами.

Звичаї та традиції

Дату на Русі називали Калинів день, тому що до 11 серпня вже достигала калина. Жінки з ранку відправлялися ягоди збирати, потім з медом їх товкли і готували з такою начинкою смачну випічку.

Дівчата незаміжні, щоб красивішими стати і молодість надовго зберегти, вранці з ягід калини віджимали сік і вмивали ним обличчя. А щоб сил і здоров’я на цілий рік набратися, люди 11 серпня обов’язково йшли до дерева калини і щільно притискалися до його стовбура всім тілом.

Категорично заборонено сьогодні зрізати або рубати гілки калини, в іншому разі можна накликати нещастя на своє сімейство.

З 11 серпня вже чітко відчувається наближення осені — пернаті не співають, в зграї збираються і готуються до відправлення в теплі краї.

Якщо ви втомилися від самотності, то сьогодні можна від неї позбутися!

Обряди свята

На Русі святий Миколай вважався покровителем незаміжніх дівчат, до нього молилися про позбавлення від самотності. У день його шанування проведіть прості ритуали для залучення любові.

Обряд зі стиглими яблуками

Цей ритуал треба провести дівчатам, які вже довгий час з хлопцями зустрічаються, але ніяк не отримають пропозицію руки і серця. Потрібно з різних дерев зірвати два яблука. Це обов’язкова умова — не купувати фрукти, а зривати самим.

  Меттью Макконахі став викладачем Техаського університету

Вночі, як тільки на небі з’явиться місяць, поріжте яблука невеликими скибочками і змішайте в якійсь посудині. Зверху медом полийте і поставте на підвіконні таким чином, щоб яблука добре освітлювалися місячним світлом.

Вимовте замовний текст: “Як ці два яблучка з різних дерев воєдино з’єдналися, так і ми з моїм улюбленим завжди будемо разом. Життя наше буде таким же солодким, як мед”.

Яблука нічим не прикривайте, нехай постоять на підвіконні до ранку. На наступний день спечіть з ними пиріг і хлопця нагодуйте. Незабаром він запропонує вам стати його дружиною.

Народні прикмети

  • Якщо вранці 11 серпня на землю густий туман опустився, значить, медовий урожай цього року буде мізерним.
  • Погожа погода сьогодні говорить про те, що таким же буде і початок вересня.