За старих часів на Анисію ходили в гості до родичів і друзів, влаштовувалися пишні застілля.

В православ’ї 12 січня згадують святу мученицю Солунську Анисію. У народному календарі називається дата день Анисії Зимової, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Анисія?

Народилася Анисія в грецькому місті Солуні в християнському сімействі. Після смерті батьків спадок, який дістався дівчині, вона роздала людям, а сама провела подальше життя в молитвах і постах.

Смерть свою прийняла від римського воїна, який покликав Анисію піти з ним на свято язичництва. Отримавши відмову, він наскрізь пронизав дівчину мечем.

Які на цей день обряди і традиції?

Святій Анисії заведено молитися про зцілення від захворювань шлунково-кишкового тракту.

Наші предки в день Анисії дотримувалися кількох заборон:

1. Щоб не накликати на сім’ю нещастя, не шили і не пряли в цей день.

2. Від чужих і малознайомих людей 12 січня не приймали ніяких дарів і частувань, тому що в цей день, за народними повір’ями, роблять найважчі псування.

3. Щоб весь рік проблем зі здоров’ям не було, в день Анисії не вживали в їжу сіль.

Дуже поганий знак, якщо знайти 12 січня біля вхідних дверей хустку. Це означає, що на вас навела порчу справжня відьма. Ні в якому разі не беріть її руками, тільки віником і совком, і відразу ж у вогонь таку знахідку.

Як зрозуміти, чи правильно складається наше життя або ми просто існуємо у світі ілюзій?

Сьогодні сприятливий день для того, щоб задуматися і проаналізувати своє життя. Чи все ми правильно робимо? Чи живемо ілюзіями і дивимося на світ через рожеві окуляри?

Знайдіть своє призначення

Часом людина доживає до похилого віку і все ще продовжує шукати себе. Погодьтеся, що не кожному вдається відразу зрозуміти, чим хочеться в житті займатися, до чого лежить душа?

Одним щастить і вони ще в юному віці вірно визначають свій життєвий шлях. Інші до самої старості не можуть усвідомити, чого все-таки хотіли. Треті метушаться довгі роки, з крайності в крайність кидаються, шукають своє призначення.

Але якщо чесно, саме такі пошуки і роблять наше життя яскравішим, насиченішим, наповнюють його змістом.

Згадайте сьогодні всі мрії (навіть найменші), які коли-небудь виникали у вашій свідомості. Прикладіть в цьому році всі зусилля, щоб дати їм шанс на здійснення.

Нехай це мрія про тривалий піший похід в гори, або придбання серйозних кулінарних навичок, вивчення іноземної мови або власна письменницька діяльність.

Навіть якщо ви просто хотіли навчитися кататися на роликах, запам’ятайте, кожне бажання має право збуватися. Але допомогти йому в цьому можете тільки ви!

Звичайно, треба усвідомлювати, що часом для втілення мрії в реальність потрібно зробити не одну і не дві спроби. Лежачи цілими днями на дивані і мріючи, ви прирікаєте себе на нещасне існування, тому що бажання так і залишаться ілюзіями.

Навчіться ставити перед собою цілі і наполегливо рухатися до їх досягнення. Адже маленька мета — це завжди початок чогось великого. Вам вирішувати, яку наступну підкорювати вершину.

Відпустіть минуле

Це дуже важливе життєве правило — минуле завжди залишайте в минулому. Не можна чіплятися за нього, жити потрібно не спогадами, а передчуттям завтрашнього дня і чогось нового, незвіданого.

Людина може зламатися під тиском минулого, повернутися на той же шлях і замість щасливого життя знову отримати страждання. Тому відпускайте своє минуле з легкістю, воно не повинно вас обтяжувати, станьте вільними від нього.

Намагайтеся всі важливі життєві рішення приймати зі спокійною холодною головою, а не зопалу, та завжди будьте впевнені в тому, що робите вірно. Впевненість у собі — це половина успіху.

Не рівняйтеся на інших

Ніколи не порівнюйте себе з іншими людьми, так роблять нещасні. Тільки той, хто незадоволений своїм життям, починає спостерігати за чужими і порівнювати себе з ними.

Адже ви не станете перед сном вивчати біографії успішних людей, якщо чітко знаєте, чого хочете досягти в житті, чим займатися, що вам подобається, і чого очікуєте від завтрашнього дня. В цьому випадку доречніше буде, засинаючи, обміркувати і скласти план досягнення своїх цілей.

Так що не будуйте ілюзій, будьте реалістами і не мрійте про такий же будинок або успіх, як у знаменитостей. Починайте з малого. Знамениті люди теж не відразу всього досягли, але зробили це тільки своєю працею.

Так що і ви знайдіть свою життєву справу, яка забезпечить гідне існування. Тим більше зараз, коли будь-яке банальне хобі можна перетворитися в джерело непоганих доходів.

Повірте, коли ви будете зайняті улюбленою справою, то вже стане байдуже, як живе та чи інша знаменитість, скільки грошей заробляє родич чи сусід. Ваша голова буде зайнята зовсім іншими думками — що сьогодні нового зробити і як побудувати свій день.

Погодні прикмети на 12 січня

  • Сьогодні вночі спостерігають за небом. Якщо не побачите на ньому жодної зірочки, значить, чекайте у найближчі дні різкої зміни погоди.
  • Майбутнє літо буде похмурим, якщо на Анисію цілий день йде сніг.