Новини культури України

13 березня – день Василя Теплого, Капельника: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні потрібно звернутися до свого Ангела-Охоронця!

13 березня в православ'ї день пам'яті преподобного Василя Сповідника. У народному календарі дата отримала назву день Василя Теплого, Василь Капельник, інформує .

Хто такий святий Василь?

Проживав Василь у VIII столітті в Константинопольському монастирі, будучи візантійським монахом. Він – учень і сподвижник Прокопія Декаполита. У часи іконоборчих гонінь їх утримували у в'язниці і піддавали жорстоким тортурам.

Обряди й традиції цього дня

З 13 березня активно пригріває сонечко, і з дахів починається крапель. В народі з цього приводу навіть склали приказку: «Коли Василь Теплий прийде зима заплаче».

На сьогоднішній день у наших предків існувала така традиція – треба в лісі відламати гілку ялини або сосни і принести додому. Вона не тільки очистить в оселі повітря, але і стане символом сімейного благополуччя та здоров'я на весь рік.

Будучи в лісі, не забудьте назбирати соснових бруньок. З них потім готують цілющі відвари для лікування простудних захворювань.

Зверніться сьогодні з проханнями до Ангела-Хранителя

Коли ми потрапляємо у важкі ситуації, то навіть невіруючі люди звертаються з своїми проханнями до Небесних сил.

Православні подання кажуть про те, що від народження і до самої смерті у кожної людини є невидимий захисник, який слідкує за нашими вчинками, оберігає від невірних дій і направляє на шлях істинний, який угодний Господу.

Це і є Ангели-Охоронці – незримі добрі духи, яких Бог поставив для керівництва та підтримки людей.

Покликання Ангелів-Хранителів полягає в наступному:

• постійне забезпечення духовного зв'язку між людиною і Богом;

• надання допомоги людям у розумінні волі Божої;

• донесення людських молитов та прохань до Господа;

• навчання людських душ;

• захист від зла і небезпек.

Розмова з Ангелом-Хранителем

Посланий з небес захисник кожен раз чує внутрішній голос свого підопічного, знає помисли і почуття. Багато хто з нас потрапляв в таку життєву ситуацію, коли треба виговоритися про свої проблеми, вилити душу, але немає поруч настільки близької людини. Поговоріть в такі хвилини з Ангелом-Хранителем.

Перед тим, як лягати спати, закрийте очі і подумки уявіть, що поруч з вами зараз Ангел-Хранитель. Скажіть слова:

«Хранитель мій, з народження даний. Почуй, про що кажу тобі й прошу. Будь мені співрозмовником і надай допомогу в позбавленні від проблем і невдач. Адже тебе в захист і допомогу мені послав сам Господь Бог. Волі його не порушуючи, прийди до мене у важку годину. Амінь».

Потім розкажіть Ангелу-Хранителю проблемні питання і попросіть допомоги. Жодних текстів заздалегідь не заучуйте, слова повинні бути щирими і йти від серця.

Звернення за допомогою до Ангела-Хранителя

Візьміть чистий папір і напишіть на ньому своє прохання до Ангела-Охоронця. Наприклад, якщо ви хворієте, то просіть про зцілення. Якщо невдачі переслідують вас одна за одною, просіть про позбавлення від них.

Якісь переживання особистого характеру опишіть своїми словами. Довгих романів не викладайте, все повинно бути коротко і лаконічно, тільки проблема і прохання про її вирішення.

Тепер тримайте лист в руках, закрийте очі і скажіть слова:

«Ангел-Хранитель, через життєві біди і нещастя звертаюся до тебе. Прошу тебе, моє прохання почуй і допоможи мені. Ти захист мій, даний від народження. І зараз не відвернися, в цей складний час явися. Амінь».

Листочок з проханнями потім покладіть в затишне місце, щоб ніхто не знайшов його.

Народні прикмети 13 березня

Якщо 13 березня ллє дощ, значить, і літо буде мокре.

Якщо на Василя Капельника на дахах багато бурульок висить, значить, влітку очікується гарний урожай зернових.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Exit mobile version