Синє і чорне — чому сьогодні заведено надягати одяг тільки цих кольорів.

В православ’ї 13 червня згадують мученика Єремію Команського і апостола від сімдесяти Ерма. Дата за народним календарем називається бобівник, Веремій — більше не сій, Веремій-розпрягальник або просто Вереміїв день, інформує Ukr.Media.

Ким були святі Єремій і Єрма?

Мученик Єремій проживав в місті Комани у II столітті. Важкі випробування зазнав він за християнську віру. Його так били, що всю шкіру з обличчя здерли, а потім ще кинули в розжарену піч.

Однак через три дні, відкривши піч, мучителі побачили Єремія неушкодженого і цілого. Не змогли вбити його і питвом з сильною отрутою. Тоді суворий правитель Севастіан віддав наказ здерти всю шкіру з тіла Єремії, виколоти очі і жили витягнути, і вниз головою підвісити.

Але мученик все одно залишався живим. У люті Севастіан сам схопив ніж і відрізав голову Єремії. Християни забрали його понівечене тіло і таємно поховали. На могилі Єремії безліч людей зцілялися.

Про життя апостола Єрми фактів є дуже мало. Він жив у I столітті, входив до християнської громади і в місті Філіппи був єпископом.

Які на цей день існують обряди і традиції?

У народі дату 13 червня прозвали Веремій-розпрягальник, тому що до цього дня вже завершувалися всі посівні роботи, з упряжки коней знімали і давали їм відпочити. Єреміїв день вважався на Русі закінченням посівної і приходом справжнього спекотного літа.

Після 13 червня більше нічого не садять, бо врожаю все одно не буде. Єдине, що ще можна садити, так це сочевицю і квасолю з горохом. Звідси і пішла ще одна народна назва дня — бобівник.

Щоб день був вдалим, надіньте сьогодні чорні або сині речі

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Здавна на Русі помітили, якщо одягнутися 13 червня в чорний або синій одяг, то день заладиться і буде вдалим. Так що якщо ви сьогодні на важливу зустріч вирушаєте, на навчання або роботу йдете, або на побачення (вечірку), то постарайтеся, щоб у вбранні були присутні ці колірні відтінки. Все тоді складеться успішно.

Що означає чорний колір?

У нас у всіх чорний колір незмінно асоціюється з жалобою. Тому він вважається особливо негативним. Проте психологи стверджують, що чорний колір в одязі людини зовсім не говорить про її слабкості, кризи чи життєві проблеми.

Навпаки, з точки зору психології, це колір сили, що допомагає людям у подоланні труднощів і досягненні внутрішнього зростання.

Якщо належить важливий захід, де необхідно, щоб на вас звернули увагу, запам’ятали, то в одязі треба поєднувати чорний колір з насиченими яскравими — зеленим, блакитним, червоним, жовтим. Будьте впевнені, належне враження вдасться зробити.

Для консервативного закритого заходу краще поєднувати чорний і білий кольори. Ну, таке строге поєднання всім нам відоме ще зі шкільних часів.

Що означають сині відтінки?

Синій колір має безліч відтінків. Пропонуємо вам дізнатися значення кожного з них, щоб при потрібному випадку ви наділи певний наряд і справили належне враження.

1. Чорно-синій — містичний відтінок. Його потрібно уникати в недорогих нарядах, він асоціюється виключно з владністю, розкішшю і впевненістю в собі.

2. Темно-синій — багатий, але трохи агресивний. Наряд в такому кольорі ідеальний для важливих зустрічей високого рівня і значущих світських заходів.

3. Сіро-синій — нейтральний, добре підходить для буденного образу. Цей відтінок підвищить вашу працездатність, увагу сконцентрує і налаштує думки на серйозний лад. При цьому абсолютно не виділить вас з натовпу.

4. Світло-синій — колір ошатний. Такий одяг неодмінно повинен бути в гардеробі людей ділових.

5. Блакитний відтінок неба. Він уособлює цілісність. З його допомогою можна створити піднесений образ, особливо якщо поєднувати блакитний колір з білосніжним або золотистим.

Наприклад, темно-синій одяг більше підійде зрілим і навченим досвідом жінкам. А якщо дівчина одягне голубий сарафан або плаття, це підкреслить її чистоту і невинність.

Погодні прикмети на 13 червня

  • Якщо ніч на Єремія тепла, значить, влітку можна чекати багатого урожаю овочів.
  • Негожа погода 13 червня — провісниця суворих зимових місяців.