Якщо збрехати сьогодні, з вами трапиться погане!
В православ’ї 14 червня згадують ранньохристиянського мученика Устина Філософа. Дата за народним календарем називається Устинів день, інформує Ukr.Media.
Ким був святий Устин?
Устин народився у родині язичників, жив в II столітті. З раннього дитинства він захоплювався філософськими вченнями. Коли йому було тридцять років, він звернувся в християнство, пройшов обряд Хрещення, і зайнявся активною місіонерською діяльністю.
Юстин відправився подорожувати, побував в Олександрії і Ефесі, а в місті Римі став засновником філософської школи. Римський префект Рустік в 165 році змусив Устина відректися від своєї віри, але отримав відмову.
За таку непокору розлючений імператор наказав піддати мукам Устина з його шістьма учнями, після чого вони були обезголовлені.
Які на цей день існують обряди і традиції?
На Русі день 14 червня вважався граничним між весною і літом. Наші предки дотримувалися суворої заборони і не ставили в Устинів день будь-які споруди на межі (огорожі, паркани), і навіть не ремонтували їх.
Вірили, хто порушить заборону, той накличе пожежу на свій двір. Народ навіть прислів’я придумав з цього приводу: «Не городи на Устина ніякого тину — все згорить у вогні».
Сьогодні є шанс розкрити якісь таємниці
Слов’яни 14 червня прозвали днем пізнання таємниць. А все тому, що в цей день потрібно тільки правду говорити. Люди вірили, якщо збрехати в Устинів день, то може відсохнути язик.
Напевно, у вас в житті бували випадки, коли розмовляєте з людиною і явно відчуваєте, що вона бреше. У такій ситуації правду знати особливо хочеться, адже нікому не подобається відверта брехня.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Людям не сподобається, якщо їх вважають негідними знати зайве. І взагалі, відчувати себе обдуреними некомфортно.
Розповімо вам про деякі правила поведінки і прийоми, які допоможуть у бесіді з брехуном витягнути з нього правду.
1. Дуже часто присутність поруч сторонніх людей допомагає отримати правдиву інформацію. У цьому разі у вашого співрозмовника буде набагато менше шансів ухилитися від заданого питання, перевести його в жарт або промовчати.
2. Відмінно діє питання, задане несподівано. А щоб досягти більшого ефекту, намагайтеся спочатку вести доброзичливу бесіду, посміхайтеся, проявляйте м’якість і доброту, тобто покажіть співрозмовнику повну до нього довіру.
Потім раптово запитайте те, що вас цікавить. Попередній діалоговий ланцюжок його заколише, розслабить і від різко заданого питання він впаде в розгубленість. У людини не залишиться часу на придумування брехливої відповіді, таким чином, не буде можливості сказати неправду.
3. Шантаж — спосіб хороший і дієвий, але трохи бруднуватий. Тут є кілька варіантів добитися правди: дружина перестає розмовляти з чоловіком, він своєю чергою може відмовити їй у чомусь обіцяному (наприклад, купівлі дорогого вбрання або прикраси), дитині забороняють гуляти, з подружкою припиняють спілкування і т. д.
Загалом, прийом один, а безліч методів. Найголовніше, зачепити своїм шантажем дійсно хворе місце опонента. Але тут є один мінус. Навіть якщо правди не добилися, загрози доведеться виконати. Тому що наступного разу такий спосіб свідомо не спрацює.
4. Непоганий прийом — «я все знаю». Але тут ви повинні або бути повністю впевнені у своїх підозрах, або проявляти відмінну акторську майстерність. Скажіть відразу: «Я про все знаю. Так що краще говори правду». Але ні голосом, ні жестом і ні поглядом не покажіть, що блефуєте.
5. А найкраще намагайтеся, щоб співрозмовник бачив у вас друга. Тут доведеться максимально проявити свої людські якості — щирість, доброту, прагнення зрозуміти опонента. З таким ставленням у людини не залишиться основи для брехні і вона скаже правду.
Погодні прикмети на 14 червня
- Якщо 14 червня сильно лебеді кричать, а жаби вилізли з води на берег, то завтра дощ піде.
- У Устинів день спостерігають за поведінкою граків, щоб визначити погоду на найближчий час. Якщо вони розсілися на гілках дерев і заграють один з одним, то деньки встановляться погожі. А якщо гуляють по землі, то чекайте сильної зливи.