15 листопада — Акіндін і Пігасій: історія, традиції та прикмети свята. Що в цей день загадаєте, то обов'язково в найближчому майбутньому збудеться.

Люди, які безоплатно присвячують своє життя в ім’я віри і допомоги нужденним, заслуговують, як мінімум, поваги. Один з таких прикладів — житіє великомучеників Акіндіна, Пігасія, Анемподіста, Аффонія та інших їхніх побратимів. День мучеників відзначається 15 листопада, інформує Ukr.Media.

Історія появи дня

Глибоко віруючі Акіндін і Пігасій жили в 3-4 столітті за часів правління перського царя Шапура (Сапора) Другого. Правитель, будучи абсолютним прихильником релігії Заратустри, був відомий жорсткою непримиренною вдачею і масштабними християнськими гоніннями.

Служителі донесли Сапору про християн, що ховаються, на що отримали наказ доставити їх в резиденцію для подальшого покарання батогами. Два виконавчо поперемінно шмагали Акіндіна і Пігасія та їх побратима Анемподіста, але чоловіки навіть не стогнали. Видовище настільки шокувало правителя, що він втрачає свідомість. Віруючі православні почали молитися про душу царя, і він прийшов до тями. В люті наказав Сапор спалити неслухняних на багатті, але вогонь згас, а мотузки самі розв’язалися на зап’ястях. Мученики в один голос восхвалили Господа за збереження життя. Здивований цар став вголос сварити Ім’я Боже і втратив дар мови, мовою жестів намагаючись наказати помістити в темницю чоловіків, але зазнав фіаско. Шкода стало Акіндіну німого правителя, і він почав молитися і повернув йому голос. З ще більшою ненавистю Сапор віддав наказ спалити єретиків на багатті, але пішов дощ з небес і полум’я пропало. Кат зі сльозами на очах просив у Господа вибачення. Наближені царя миттєво відреклися від язичництва, побачивши диво, і тоді розпорядився повелитель відрубати голови всім хто звернувся в християнство, а тіла Акіндіна, Пігасія і своєї матері додатково спалити. Тисячі християн віддали життя за віру в цей день. Ті, кому вдалося вижити, наступного дня прийшли на місце страти і забрали тіла тисячі мучеників для поховання з почестями.

  У Львові відкрили сучасну медіатеку на вул. Миколайчука

В подальшому постраждалих звели в лик святих і в їх честь заснували день мучеників Акіндіна, який традиційно відзначається 15 листопада.

Традиції святкування

День Акіндіна зазвичай пов’язують з заступництвом вогню. Саме тому велика сім’я ввечері збирається перед будинковою піччю і дивиться на полум’я, гадаючи на своє майбутнє. Багато наших предків в цю дату молилися на зерно і вивішували в коморах обереги і знахарські трави. Звідси бере початок ще одна назва свята — Житниці.

Прикмети

  • Чисте безхмарне небо обіцяє швидкі морози.
  • Птахи, що зграями збиваються до людського житла, — провісники снігопаду.
  • Синиці клюють кору у дерев — до погіршення погодних умов.