Що цього дня загадаєте – те незабаром і здійсниться.

Акіндін і Пігасій — свято, яке відзначається щороку 15 листопада. У святкуванні беруть участь православні християни і мученики, яких покарали за християнську віру, інформує Ukr.Media.

Світловий день, після 15 листопада, значно зменшувався і все, що робилося на вулиці, по можливості, переносилося в будинок і роботи тривали при світлі свічок або місяця. Починаючи з 15 листопада люди займалися сушінням стодолу, за допомогою вогню, який розводився під ним. Селянські дітлахи часто збиралися біля вогню, пекли картоплю і розповідали різні страшні і містичні історії.

Історія свята

У Сапора ІІ були служиві піддані, Акіндін, Пегасій і Анемподіст, відносилися до їх числа. Трійця, потай, проповідувала християнську віру. Коли Сапор ІІ почав винищувати християн, йому доповіли, що в числі поданих є люди, які є християнами. Всіх трьох відправили на царський суд і вони підтвердили свою віру.

Цар засудив їх до побиття батогами, але ніхто навіть не зронив ні звуку. Тиша була настільки болісною, що цар втратив свідомість. Всі троє стали негайно молитися за життя і здоров’я царя. Молитви подіяли, Цар отямився. Після цього, він наказав повісити їх над палаючим багаттям, щоб вони надихалися диму і померли. Нічого не вийшло, мотузки, розв’язалися, а вогонь загас. Мученики підійшли до царя і сказали, що нічого не вийде, сам Господь оберігає їх. Цар розлютився на Бога і став голосно лаятися і різко онімів. Сапор ІІ почав жестами показувати, щоб Акіндіна і Пігасія закрили у в’язниці, але слуги не розуміли. Акіндін не міг дивитися на муки і став молитися Богу, щоб він знову знайшов голос. Цар заговорив і ще більше розлютився. Він знову наказав стражникам почати тортури над Пігасієм і Анкідіном. На цей раз було вирішено підвісити їх над багаттям, але на цей раз, прив’язаними до ґрат. І знову нічого не вийшло, почалася сильна злива, від якої вогонь загас. Після, багато хто став вірити в існування Ісуса Христа і похрестилися, прямо під дощем.

Кат, якому було наказано стратити святих, пішов на страту сам, нічого не боячись. У язичництво перестала вірити мати царя і його найближчий вельможа. Сапор ІІ, тим часом, був безжалісний і наказав відрубувати голови всім, хто противився його вірі. На захист мучеників стали тисячі проповідників християнської віри. Цар наказав всіх їх стратити, а святих, разом з матір’ю, спалити після них.

Християни, яким вдалося вціліти, вночі пробралися на місце, де були страчені мученики, забрали їх тіла і поховали за християнськими традиціями. Найдивовижніше, що вони не постраждали від вогню. Душі ж їх, полетіли до небес.

Традиції та обряди

У цей святковий день, заведено гадати на долю і загадувати важливі бажання. Крім того, люди мололи зерно і розвішували над ним обереги, щоб його не вразив вогонь.

За народними переказами, Акіндін і Пігасій в цей день обходили житниці і шукали недобросовісних власників, за що, часом суворо карали. Ті люди, які показували себе з хорошого боку, навпаки заохочувалися.

Прикмети

  • Коли в день Акіндіна і Пігасія на дорогах багато бруду — це означало, що перші морози потрібно чекати не раніше грудня.
  • Чим більше синиця тягнулася до будинку, тим раніше чекати морозів.
  • Якщо галки літають занадто близько до будинку, значить, слід очікувати рясних снігопадів.
  • Якщо на небі практично немає хмар, скоро буде похолодання.