Торговці в цей день намагалися щось вигідно продати, щоб весь рік бути з прибутками.

Народне свято Борис і Гліб Сівачі відзначається 15 травня 2020 року (за старим стилем — 2 травня). У православному церковному календарі ця дата присвячується перенесенню святих мощей братів-великомучеників князів Бориса і Гліба. Свято прозвали «Сіячем», оскільки на Русі з цього дня починали сіяти гарбузи і огірки, інформує Ukr.Media.

Історія

Борис і Гліб загинули від рук найманців, яких послав старший брат Святополк після смерті їх спільного батька Володимира I.

Першим загинув старший з братів, Борис. Його тіло слуги, які скоїли вбивство, таємно доставили в Вишгородський храм Василія Великого. Тіло молодшого брата, якого вбили через місяць, знаходилося не похованим в районі Смоленська.

Через чотири роки Ярослав Мудрий переміг старшого брата-вбивцю. Той утік у Польщу. Після цього новий князь Київський відшукав останки Гліба, переніс їх в той же храм і зрадив землі поруч з братом Борисом.

Через деякий час храм згорів, але мощі святих залишилися неушкодженими. У тому особисто упевнився митрополит Іоанн, який відкрив труну. Тіла Бориса і Гліба залишалися цілими, і від них виходили пахощі. На час будівництва нового храму мощі страстотерпців перенесли до каплиці. На місці колишньої церкви звели нову, велику п’ятиглаву. З усіма належними почестями перенесли останки великомучеників. Після цього освятили новий храм.

Традиції та обряди

З цього дня починає заливатися треллю соловей. У народі кажуть, що таким чином він проводжає весну і зустрічає літо. Люди вірять, що якщо зловити цю птицю з білим оперенням, то вона принесе родині щастя.

Торговці просять допомоги у святого Бориса в справах і хорошої виручки. За повір’ям, якщо 15 травня торгівля добре йде, то й весь рік буде вдалим.

Починається посадка огірків і гарбузів.

Цілителі та знахарі в цей день лікують нервові розлади.

День сприятливий для покупки дрібної домашньої живності, поросят і курчат.

На Бориса і Гліба начальство не може відмовити. Для закріплення успіху перед розмовою варто прочитати спеціальну змову.

Прикмети

  • Якщо весь день тепло — урожай зернових буде хорошим.
  • На заході сонце добре видно — влітку буде мало дощів.
  • На черемсі розпустилися квіти і чути солов’я — слід готуватися до похолодання на 14 днів.
  • Всю ніч чути солов’я — вдень буде сонячно.
  • Якщо почути спів солов’я раніше зозулі, то літо пройде вдало.