Актуальні новини

17 березня – день Герасима Грачевника: традиції, обряди та звичаї

Сьогодні з дому потрібно вигнати нечисту силу.

17 березня у православному світі шанують Герасима Йорданського. У народному календарі дата отримала назву день Герасим Грачевник, вигнання потвори, інформує .

Хто такий святий Герасим?

Проживав він у V столітті в Малій Азії, в миру звали Григорій. Родом походив з багатої родини, але досягнувши юнацького віку, залишив мирські справи і сімейне спадщину, прийняв чернечий постриг.

Герасим був засновником і настоятелем монастиря на березі річки Йордан. Відома історія про те, як він вилікував від ран і приручив дикого лева. Тварина потім померла на могилі святого, лева поховали поруч з Герасимом.

Обряди й традиції цього дня

За народними прикметами, 17 березня прилітають з теплих країв граки. Люди уважно спостерігали за їх поведінкою, якщо птахи селилися в свої старі гнізда, значить, через три тижні весь сніг з землі зійде, і можна буде починати посівний сезон.

Якщо ж пернаті в гніздах посиділи, а потім відлетіли, значить, зима поки не здала своїх позицій, ще буде холодно, але недовго.

На день Герасима існує кілька заборон:

Сьогодні краще утриматися від серйозних і великих покупок, вони виявляться невдалими.

Не рекомендується призначати на цей день планові операції і походи до зубного лікаря.

А ще 17 березня не надягайте нове взуття, за народними прикметами потім весь день піде шкереберть, робота не заладиться, на любовному поприщі нічого не складеться.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Захистіть свій будинок від потвори і проведіть сьогодні спеціальний обряд

Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, але і оновлення природи. Тому з настанням весняних днів слов'яни починали своє житло очищати і проводити обряди з вигнання нечистої сили, яка протягом суворої і довгої зими тріумфувала.

  Юрій Ткач опублікував фотографію, на якій зображений з дружиною Вікторією і їх 6-річною донькою

17 березня – єдиний день у році, коли проганяють з дому страховину. Вона ще та пустуха, багато дрібних капостей робить, посуд і квіткові горщики розбиває, а особливо любить з жіночим рукоділлям пустувати (нитки та пряжу путати).

До жіночої статі вона нормально ставиться, а чоловіків не любить, всіляко намагається з дому прогнати.

Якщо жінка живе одна, наприклад, вдова, то потвора їй навіть по господарству допомагає, може заколисати дитину, брудний посуд помити, посприяти хорошому підйому тіста.

Але там, де подружні пари живуть, потвори всіляко чоловіків мучать, руйнуючи тим самим міцну сім'ю. Тому їх сьогодні і женуть.

Обряд по вигнанню потвори проводять рано вранці 17 березня. Треба щоб на світанку вся родина пішла, а в будинку залишилася тільки найстарша жінка. Їй потрібно віником ретельно пообмітати всі кути, а потім піч (камін), говорячи при цьому такі слова:

«Ти, кікімора, неждана гостя і негадана. Скоріше з дому нашого йди і більше ніколи не приходь. Інакше спалю тебе окаянну в печі. Геть».

Зібране сміття треба винести під дерево, на якому граки оселилися, після цього повернутися і окропити святою водою всі кути. Коли сім'я буде заходити у будинок, то кожен повинен перехреститися, щоб кікімора до одягу не причепилася і знову в оселю не потрапила.

Ті, хто в приватному будинку живуть і мають курники, кошари, повинні і ці господарські будівлі захистити. Інакше кікімора з хати піде, а з курми чи вівцями оселиться, почне в одних пір'я смикати, в інших шерсть.

Для захисту треба повісити оберіг «курячий Бог», що представляє собою камінь з внутрішнім отвором. Якщо не знайдете такого, то можна підвісити шийку від розбитого глечика або пляшки.

  16 травня — Мавра Розсадниця: історія, традиції та прикмети свята

Народні прикмети 17 березня

Якщо в день Герасима ясна і сонячна погода – влітку буде щедрий врожай на ягоди.

Граки голосно і дружно розкричалися 17 березня – до швидкого дощу.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь