17 квітня — Йосип Співак: історія, традиції та прикмети свята. Сни, які приснилися сьогодні, можуть виповнитися через 12 днів.

Йосип Співак — православне свято, яке присвячується святому Йосипу, люди відзначають 17 квітня. Народ не просто так дав назву святу “Співак”. Виявляється, з другої половини квітня починає співати свої музичні трелі цвіркун. Коли відбувається ця знаменна подія, то люди розуміють: настала весна. А також багато співають журавлі, вони завжди вважалися птахами, яким під силу відігнати злий дух від будинку і позбавити господаря від впливу нечистої сили, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Йосип жив у IX столітті. Він був звичайною, але дуже старанною людиною. Віру в собі він відкрив досить рано і вже в 15 років вирішив присвятити своє життя служінню Господу. Народившись в Сицилії, він знайшов місце свого усамітнення в стінах Фессалонікійського монастиря. Там Святий старанно вчився, освоюючи науку Бога.

Коли настали темні для церкви часи гоніння, Святий разом зі своїм однодумцем Григорієм Декаполітом вирушили в серце християнства — Константинополь. Там вони стали проповідувати православ’я всім, хто бажав знайти віру і підтримку Бога.

Незабаром святому випала честь відправиться в найдавніше і прекрасне місто Рим. Він пішов туди з попередженою місією до Папи Римського Лева III. Доїхати до місця призначення йому не вдалося. По дорозі його схопили і зв’язали. Опинившись в полоні на острові Кріт, Йосип продовжував проповідувати і вселяти в людей віру в Христа. Повернувшись на свободу, 6 років потому, він повідав про своє звільнення: одного разу уві сні до нього прилетів Микола і вклав в руки сувій. Микола велів Йосипу проспівати те, що було всередині. Потім кайдани розстебнулися, і йому вдалося втекти.

Повернувшись додому, Йосип спорудив церкву святому Миколаю, приносячи данину подяки. Трохи пізніше під його початком був зведений другий храм на честь святого Варфоломія.

Деякі літописи тих років, стверджують, що дух Варфоломія також відвідував його. Дух обдарував божественним умінням складати пісні. У наступні роки Святий написав багато красивих церковних пісень.

Йосип прожив довге і щасливе життя, займаючись улюбленою справою. Помер він в глибокій старості, в спокої і умиротворенні.

Традиції та обряди

У день Йосипа Співака є звичай дивитися, як цвіте вільха. Це неймовірно красиве дерево дуже приємно пахне і має гарний зовнішній вигляд. А також існує повір’я, що зі стовбура свіжої вільхи потрібно зробити зруб майбутнього будинку, тоді в цьому будинку буде процвітати достаток.

На вільсі після того, як відцвітають сережки, з’являються маленькі шишечки. Вони є чудодійним засобом від розладу шлунку.

Кора вільхи має лікувальні властивості. З давніх-давен люди використовували кору вільхи для лікування різних запальних процесів, а також для зупинки кровотечі.

До цвітіння вільхи завжди прилітали перші журавлі. Ці благородні птахи завжди приносили людям тепло і літню спеку. Є багато приказок, що характеризують приліт журавлів. Наприклад, “Ластівка прилетіла — це ще не весна, справжнє тепло несе на своїх крилах журавель” або “Якщо журавель прилітає, то заморозки можна не чекати”.

Прикмети

  • Якщо вільха в достатку обвішана сережками, то вівса буде багато. Велика кількість шишок на дереві забезпечить багато ячменю.
  • Якщо вільха одяглася в зелений наряд, а береза ще не розпустилася листям, то бути влітку дощам.
  • Коли вперше заспівав цвіркун — пора відкривати сезон оранки.