17 липня — Андрій Налива: історія, традиції та прикмети свята. Краще сьогодні не вирушати в дорогу і не торгувати.

Андрій Налива щорічно відзначається 17 липня. Це православне церковне свято. У цей день відбувається вшанування пам’яті святих Андрія Рубльова, Андрія Критського та Андрія Боголюбського. Народ дав назву святу через те, що в цей день наливаються однорічні культури, що вимагають перезимівлі для свого дозрівання, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Про життя Рубльова немає точної інформації, відомостей вкрай мало. Народився святий в Московському князівстві в 1340-1370 роках. Батьки були ремісниками. Місцем проживання Андрія стала Троїцька обитель. Пізніше Святий вирішив змінити його на Андроніковий монастир, де прийняв чернечий постриг.

Великою цінністю володіють ікони святого. Для Сергія Чудотворця він написав свій шедевр “Трійцю”. Кожна його ікона вважається чудотворною.

Смерть Рубльова датується жовтнем 1428 року. Тоді він виконував роботу над фрескою Спаського собору. Його поховали біля дзвіниці Андроніковського монастиря.

Андрій Критський народився в шістсот шістдесятому році в Дамаску. Його батьки були християни. На території Дамаска він прожив до тринадцяти років. Сім років Святий був німим і почав розмовляти тоді, коли став вивчати Слово Боже.

Коли Андрію було 14 років, він вступив на службу при монастирі преподобного Сави Освяченого. Оскільки Святий вів суворе життя ченця, то заслужив поваги. Святий вів боротьбу з єретичними навчаннями. Після Критського відправили архідияконом до церкви Святої Софії.

Святий помер у 740 році під час повернення з Константинополя. Поховали Андрія Критського на території церкви святої Анастасії, яку пізніше освятили його ім’ям.

День народження Андрія Боголюбського датується червнем 1157 року. Його батьком був князь Долгорукий. За правління Андрія Володимиро-Суздальське князівство процвітало і досягло небувалих успіхів. Святий був мудрим князем і відважним воїном. Андрія прозвали Боголюбським за його шалену любов і віру в Господа Бога і Божу Матір.

  Катя Осадча отримала негативні коментарі після публікації нової сімейної фотографії

До самої юності Святий жив на півночі Русі. Він бажав заснувати незалежне ні від кого князівство в районі Московсько-суздальських земель. У 1155 році, не сповіщаючи нікого, Андрій відправився в Суздаль разом з іконою Божої Матері, привезеною з Греції. На шляху загін розбив табір і зупинився на нічліг. Уві сні до Святого з’явилася Божа Матір і дала наказ розмістити святиню у Володимирі, а в тому місці, де зупинилися подорожні, заснувати монастир. Після цієї ночі було закладено місто Боголюбов. Саме там був побудований Боголюбський монастир. Його смерть датується 1174 роком. У 1702 році його зарахували до лику святих.

Традиції та обряди

На свято проводилися обряди за призовом дощів. Весь день було заведено займатися роботою від сходу сонця до заходу сонця. Селяни розчищали вівсяне поле, робили заготовки з сіна. Люди давали коням овес, який попередньо обдавали окропом, щоб уникнути хвороб тварин.

На стіл подавалася підсолена каша з вівса. У неї додавалися шкварки від сала і смажена цибуля. Також було заведено вживати в їжу вівсяний хліб, печиво, булки.

На Русі овес отримав свою популярність за цілющі і поживні властивості. Вівсяний кисіль вважався найбільш вітамінізованою стравою, що зміцнює здоров’я. Він подавався на стіл цілий рік, але на Андрія Наливу був обов’язковим. Його не пили, а їли ложкою. Він допомагав у боротьбі із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, виснаженням.

Щоб дівчина скоріше вийшла заміж, їй було потрібно зварити вівсяний кисіль, повністю його з’їсти і облизати тарілку.

Прикмети

  • Вважалося, що яка погода буде на Наливу, таку ж варто очікувати і одинадцятого серпня.
  • Якщо 17 липня помічено велику кількість ос, то потрібно готуватися до морозної зими.
  • Наступні дні стоятиме сприятлива погода, якщо хмари кучкуються.
  • Варто очікувати град, якщо постійно чуються звуки грому.
  • Про настання ранньої осені свідчило пожовкле листя.
  • Коли 17 липня йшов дощ, від якого ховалися кури, то люди вважали, що похмура погода протримається ще довгий час.
  • Безліч ягід свідчила про прихід холодної зими.
  • Якщо на небі раптово зникли всі стрижі, то чекайте нещастя.
  • Переважно зелена веселка свідчила про зливи.
  Які українські телеканали стали доступні на відкритому супутнику