Актуальні новини

МВС хоче скасувати редакційні журналістські посвідчення

Натомість МВС України підтримує ідею створення єдиної національної прес-карти.  Про це під час круглого столу «Сприяння вдосконаленню практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ» повідомив Сергій Бурлаков, заступник керівника прес-служби МВС.

«Міністерство внутрішніх справ однозначно підтримує ідею введення єдиних прес-карт, оскільки це суттєво полегшить процес ідентифікації журналістів і миттєво зніме безліч проблемних моментів, які зараз існують».

За його словами, без скасування журналістських посвідчень, які видаються редакціями ЗМІ, немає сенсу додатково вводити єдину прес-карту. Адже наразі однією з ключових проблем, з якою зіштовхуються правоохоронці, є або видача редакційних посвідчень людям, які журналістами насправді не працюють, або ж видача посвідчень від неіснуючих чи незареєстрованих видань. На місці події, коли людина пред’являє таке посвідчення, у правоохоронців не завжди є можливість і час, аби його перевірити.

«Єдина прес-карта має вирішити насамперед цю проблему. Звісно, постає питання критеріїв, за якими ця карта має видаватися. Особисто мені  подобається французька модель – там прес-карту отримують співробітники офіційно зареєстрованих ЗМІ і ті, кому журналістська діяльність приносить понад 50% основних доходів», – додав пан Бурлаков.

Він зауважив, що для того, аби система запрацювала, окрім введення самих прес-карт необхідно внести відповідні зміни до законодавства. Зокрема, прирівняти Інтернет-видання до засобів масової інформації, скасувати редакційні посвідчення, внести норми щодо єдиної прес-карти, умов її видачі.

Водночас, Вікторія Сюмар, виконавчий директор ІМІ, вважає, що зміни слід впроваджувати поступово і на перших етапах введення єдиної прес-карти мають діяти й редакційні посвідчення.

Нагадаємо, що над впровадженням єдиної національної прес-карти наразі працюють НСЖУ та НМПУ.

Нагадаємо, що протягом листопада-грудня медіексперти проведуть у п’яти містах України спільні для журналістів і правоохоронців тренінги «Сприяння вдосконаленню практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ». Заходи відбудуться 22 листопада у Донецьку, 29-го – в Одесі, 6 грудня в Хмельницькому, 13-го – у Львові.
Джерело: Телекритика

  В США знайшли двійника Дженніфер Еністон і шанувальники впевнені, що вона родичка зірки

Залишити відповідь