Святому Іоні дівчата молилися про те, щоб зустріти хорошого чоловіка.

День Іони — щорічне свято християн, яке заведено відзначати 18 листопада за новим календарем (5 листопада — в старому календарі). До цієї дати, зазвичай, припиняється збір врожаю редьки. У селян цей овоч був в пошані і часто використовувався в раціоні. 18 листопада незаміжні молоді дівчата починали читати молитву Богу. Вони просили послати їм щастя з хорошим чоловіком, інформує Ukr.Media.

Історія свята

У Отенській пустелі Іоанн вирішив прийняти чернецтво. Там же чернець і отримав нове ім’я — Іона. Прославився архієпископ великою кількістю чудес. Він організував хрестовий похід на Новгородську землю, чим припинив поширення інфекції, яка принесла смерть багатьом тисячам людей. Іона помер в 1470 році 5 листопада. У наступному столітті ченця зарахували до святих. Навіть після смерті архієпископ продовжував дивувати. У книгах сказано, що люди, які відвідували його могилу, зцілювалися від різних хвороб.

Традиції та обряди

Незаміжні дівчата починали приманювати любов і щастя у свій будинок. Вони молилися Богу, а з ранку розкладали біля будинку монети і власні вироби. Так само їм слід було вранці додати мед в склянку молока і випити. Цей обряд відбувався для залучення коханого. У день Іони важливим атрибутом ставав віник. Він був частиною безлічі звичаїв і ритуалів. Люди вірили, що віник — це небезпечний предмет, так як ним відьми могли наслати порчу на будь-кого. Але при цьому він вважався оберегом від нещастя. Віником розмахували в будинку, читаючи при цьому особливу змову. Цим обрядом люди виганяли нечистих духів. Захисні здібності інструменту були засновані на його основній функції — прибирання будинку від сміття, очищення від непотрібного і шкідливого.

18 листопада закінчувався збір врожаю редьки. Цей овоч був дуже популярний у селян. Її могли заквасити з капустою. Так само редис посипали цибулею і приправляли рослинною олією. Подавався овоч в салатах, або нарізався тонкими скибочками. Після цього його посипали сіллю і запивали квасом. Активні речовини з цього коренеплоду рятували селян та їхні родини від інфекцій, застуди та різних хвороб. У цю пору року корисні властивості редьки особливо цінувалися.

Прикмети

 • Циркон і діамант — ті камені, які приносять удачу людині, яка народилася 18 листопада. Таких людей буде рідко переслідувати щастя.
 • Зима триватиме довше, ніж зазвичай, якщо на листках верби вже утворюється іній.
 • У день Іони краще не замислюватися про великі покупки, бо прослужать вони недовго.
 • Можна зайнятися генеральним прибиранням. Це допоможе вам забути про негативні емоції.
 • 18 листопада варто попаритися в лазні, щоб на весь наступний рік забути про хвороби.
 • Якщо Місяць в день Іони зник за серпанком, то скоро прийдуть затяжні дощі і похмура погода.
 • Важливі рішення і ділові угоди краще відкласти. Вони можуть обернутися невдачею.
 • Про засніжену зиму говорить сніг, який випадає 18 листопада. Так само це сприяє багатому врожаю жита на майбутній рік.
 • Знайшли чужий віник у дворі свого будинку — остерігайтеся псування на одному з членів сім’ї.
 • Для підтримання здоров’я матері і дитини, варто підкласти до них в ліжко однакові віники. Це на весь рік дасть їм щастя і захистить від хвороб.
 • 18 листопада утримайтеся від підписання важливих документів. Це може призвести до нещастя в роботі.
 • Якщо в день Іони безхмарно, а з півночі подув вітер, то очікується похолодання.