Новини культури України

19 лютого – Вакула-телятник: обряди, традиції та прикмети

Сьогодні проводять обряд позбавлення від самотності і моляться за самотні душі.

19 лютого у православному світі день пам'яті преподобного Вуколи єпископа Смирнського. За народним календарем дата отримала назву Вакула-телятник, інформує .

Хто такий святий Вакула?

Проживав Вакула в I столітті, був незлобним і цнотливим, навчався у Івана Богослова. Наставник оцінив високі просвітницькі здібності Вуколи і призначив його єпископом у храм малоазійського міста Смирна.

Преподобний Вакула багатьом язичникам відкрив шлях до істинної віри і хрестив їх. Після його смерті на місці поховання зросло миртове дерево, яке володіло здатністю зцілювати хворих.

Обряди й традиції цього дня

Вакула вважається покровителем новонароджених телят, тому до більшості сьогоднішніх прикмет і обрядів варто прислухатися тим, хто живе в приватному будинку і тримає корів.

З 19 лютого починається весняне отелення. З цього дня господарі особливу увагу приділяють коровам, дбають про успішні пологи, дають їм багато найкращого корму. Щоб телятко народилося міцним, і молоко у корови було смачне, в день Вуколи прийнято обкурювати хлів чебрецем.

Дуже гарна прикмета, якщо на Вуколу у однієї корови народяться два теляти однакового забарвлення. Якщо телята будуть різнокольорові, значить, у будинок незабаром прийде біда.

Ще один обряд сьогоднішнього дня – вимітання докучливих друзів чоловіка. Якщо до вашого чоловіка кожен день приятелі заходять, сидять довго, до пияцтва схиляють, після їх відходу візьміть віник і підметіть всюди в будинку по напрямку до вхідних дверей (як би вимітаючи настирливих друзів).

Сьогодні є шанс позбутися від самотності

Самотність кшталт хвороби, адже людина самотня також нещасна, як і хвора. При цьому у хворих людей є шанс на одужання, а в самоті можна прожити все життя.

Тривале самотнє існування призводить до глибокої депресії, у людини розвивається ряд психологічних відхилень – низька соціалізація, слабкі навички спілкування. Тому ситуацію треба виправляти якомога швидше.

Зверніться за допомогою до Вищих Сил

За народним повір'ями, саме 19 лютого треба старанно молитися про позбавлення від самотності. З ранку підіть у храм, перед образом Спасителя, Божої Матері або будь-якого святого помоліться і попросіть сімейного щастя.

Хто буде робити це щиро, той незабаром зустріне свою долю і створить міцну сім'ю.

Змінюйте спосіб життя

  • Не жалійте себе, а розберіться, чому ви самотні. Може причина того, що немає друзів і коханої людини, криється саме у вас?
  • Знайдіть хорошу роботу (підробіток) і хобі, щоб часу на страждання і жалість до себе не залишалося. Будьте постійно зайняті, і для хобі вибирайте не в'язання біля телевізора, а відвідування музеїв, виставок, якихось курсів (іноземної мови, кулінарних, майстер-класів). Втягніться в суспільство, а там і з'являться нові знайомі, а може навіть і кохана людина.
  • Почніть допомагати іншим. Тих, кому потрібна допомога, дуже багато – інваліди, старі люди, діти з неблагополучних сімей, безпритульні тварини.
  • Знайдіть через соціальні мережі своїх однокласників, однокурсників, почніть з ними листуватися, спілкуватися.
  • Подорожуйте, через інтернет зараз можна знаходити собі попутників.
  • Займіться спортом.
  • Заведіть домашнього улюбленця.

Обряд від самотності з шпильками

Якщо у вашому житті є знайомий чоловік, який ніяк не зважиться порвати з самотнім життям, проведіть ритуал з сімома новими шпильками:

1. Візьміть одну шпильку, розкрийте і покладіть під килимок на порозі.

2. Коли чоловік черговий раз прийде до вас у гості, переступить через поріг, непомітно дістаньте з-під килимка шпильку, вийдіть і скажіть замовні слова:

«Нехай твої думки будуть тільки про мене! Нехай наші долі переплетуться. Нехай буде між нами союз, який буде міцнішати з роками».

3. Покладіть застебнуту шпильку в тканинний мішечок, а під килимок покладіть наступну.

4. Так повторіть з рештою шістьма шпильками. Коли в мішечку виявляться всі сім, закопайте у землю, у безлюдному місці.

Народні прикмети

Якщо на Вакулу сильний мороз, значить, весна настане зовсім скоро, а літо буде сухе і жарке.

Чим холодніше 19 лютого, тим теплішим буде березень.

Exit mobile version