Нечисту силу треба вигнати сьогодні з дому! Як це зробити?

В православ’ї 2 грудня згадують святого пророка Авдія. Дата в народному календарі називається день Авдія або Авдій Дбайливець, інформує Ukr.Media.

Ким був пророк Авдій?

Проживав Авдій в Єврейському царстві та служив домоправителем у царя Ахава, який вів порочний спосіб життя. З юності Авдій вірував у Господа, не відійшов від цих переконань та в період поклоніння в Ізраїлі язичницьким божествам.

Дружина царя Ахави влаштувала переслідування пророків, тоді Авдій сховав їх, надавши їжу і нічліг. Він відмовився від своєї посади, кинув службу й пішов за пророком Іллею. За праведне життя і непохитну віру Господь нагородив Авдія здатністю передбачення.

Які на цей день традиції і обряди?

2 грудня часто на вулиці зима не на жарт лютує, і дуже потужні дмуть вітру. Тому слов’яни без особливої потреби з житла в день Авдія нікуди не ходили, побоювалися, що можна підхопити від негоди недугу.

Люди в будинках залишалися і читали різні замовляння, які допомагали приборкати стихію природи.

На Русі святий Авдій вважався покровителем сім’ї, домашнього затишку і вогнища, подружнього миру і щастя. Його тому й прозвали в народі Прихильником, як того, що «хвилюється», «переживає», «радіє».

Тому вечорами 2 грудня було прийнято збиратися за столом або біля гарячої печі всією сім’єю, розмовляти та пити чаї, заварені із запашних трав з медом.

Такий гарячий напій у наших предків вважався найкращим профілактичним засобом від простудних захворювань.

Проведіть сьогодні обряди за вигнання з дому нечистої сили

У народі вірили, що 2 грудня нечисть по вулицях бродить і усілякими способами намагається опинитися в людських оселях. Якщо вона потрапить у будинок, то в порожнє кухонне начиння ховається, а потім разом з їжею проникає в тіло людини.

  Ткаченко заявив, що МКІП наполягатиме на виділенні коштів для оновлення бібліотек

Слов’яни в день Авдія проводили різні обряди по вигнанню з будинків нечистої сили, і обов’язково перед тим, як їсти, посуд з їжею осіняли хресним знаменням і тричі читали молитву «Отче наш».

1. Щоб оселю від злих духів захистити, господар вранці, відразу після пробудження, ставав перед вхідними дверима і три рази читав чудодійну молитву «Сон Богородиці (на всяке спасіння)».

2. Молитва зі святою водою завжди вважалися на Русі найпотужнішим оберегом від усілякого зла. З самого ранку 2 грудня збризкайте всі прорізи вікон і дверей, а також кути в оселі свяченою водою, постійно повторюючи при цьому молитву «Отче наш».

3. Розвісьте в кожній кімнаті кіски з часнику або цибулі, можна закріпити під стелею маленькі трав’яні букетики (з будяка, плакун-трави, адамової голови). Нечиста сила їх на дух не переносить, і в такий будинок ніколи не увійде.

4. Особливо диявольська сила норовить потрапити в будинок, де є померлий, щоб у свої страшні мережі його душу заманити. Для захисту душі покійного, а також його рідних від усякого зла під лавкою, на якій тіло спочиває, розташовують сокиру.

5. Впливу нечистої сили найбільше піддаються вагітні жінки та новонароджені діти. Щоб захистити їх від злого чаклунства і псування, також кладуть сокиру біля ліжка, де вони сплять.

6. Найстрашніше, що нечиста сила під будь-яким виглядом може обертатися — людиною, рослиною, твариною. Тому на Русі в день Авдія в дім нікого не пускали — ні мандрівника, ні знайомого.

7. Гнали нечисть і від домашньої худоби, для цього тричі навколо стійла обходили з сокирою в руках.

8. Наші предки вірили, що в суворі грудневі дні дьявольщина по щілинах намагається сховатися. Щоб вигнати її, господар 2 грудня проводив такий простий обряд. Потрібно взяти сокиру в руки та обухом постукати по всіх косяках вікон і дверей. Якщо сокири у вас під рукою не виявиться, стукайте рукояткою будь-якого гострого предмету (коса, серп, ніж).

  1 листопада — Іванів день (Проводи осені): історія, традиції та прикмети свята

Погодні прикмети на 2 грудня

  • Рясно сніг на Авдія йде, і дмуть вітри, значить, зимові місяці очікуються суворі, а весна прийде пізно.

  • Якщо 2 грудня багато снігу намело і дуже глибокі замети утворилися, це передвіщає багатий урожай наступного літа.

  • Похмуро на вулиці у цей день, значить, зовсім скоро потеплішає.

  • Якщо сьогодні вранці небо ясне, незабаром чекайте сильні морози.

  • Днями очікується сильний снігопад, якщо ввечері на Авдія небо червоне.